⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Steven Pinker (g. 1954 m.

Steven Pinker knygos

Rasta: 1

Proto amžius | Steven Pinker
10,69 €
Turime sandėlyje
Rasta: 1

rugsėjo 18 d., Monrealis, Kanada) – amerikiečių ir kanadiečių psichologas, lingvistas, mokslo populiarinimo knygų autorius, kurio pagrindiniai interesai - vaizdų suvokimo procesai ir psicholingvistika.

Steven Pinker gimė Monrealio žydų šeimoje – dar tarpukariu jo seneliai emigravo iš Lenkijos ir Rumunijos ir atidarė čia kaklaraiščių gamyklą. Pinkerio tėvas dirbo teisininku, o mama buvo mokyklos konsultantė ir direktoriaus pavaduotoja. 1973 m. Pinkeris baigė Dawsono kolegiją ir tris metus studijavo McGillo universitete psichologiją. Dar po trijų metų apgynė daktaro laipsnį Harvarde. Nuo to laiko jis dirba įvairiuose JAV universitetuose - nuo Masačusetso technologijų instituto iki Stanfordo.

Steven Pinker ne viename interviu yra išdėstęs savo politines ir socialines pažiūras. Nors dar trylikos pasirinko būti ateistu, save laiko kultūriniu žydu. Paauglystėje jis pasakoja susižavėjęs anarchistų judėjimu, tačiau išvydęs, kas dedasi streikuojant ar nedirbant policijai, savo nuomonę pakeitė. Šiandien jis laiko save centristu ir tvirtai laikosi ateizmo pozicijos. Mokslininko nuomone, šiandien svarbiausia apginti Apšvietos idealus, tokius kaip protas, mokslas, humanizmas ir pažanga.

Savo mokslinę karjerą Steven Pinker pradėjo tyrinėdamas kaip žmogus suvokia erdvę. Vėliau didelį dėmesį skyrė tam, kaip žmonės įgyja kalbos žinojimą – jis domėjosi, kaip vaikai suvokia būtojo laiko veiksmažodžius anglų kalboje. Vis dėlto visuomenė Pinkerį pažįsta ne dėl jo mokslinės veiklos, bet dėl daugybės mokslo populiarinimo knygų, kurios susijusios ir su jo lingvistiniais tyrinėjimais, ir su kur kas platesnėmis socialinėmis temomis. 1998 ir 2003 m. šios knygos buvo patekusios tarp Pulitzerio premijos finalininkų.

Paklaustas, kurią savo knygą vertina labiausiai, Steven Pinker įvardino 2011 m. pasirodžiusią „The Better Angels of Our Nature“, skirtą apginti tezei, jog pasaulyje nuolat mažėja smurto. Mokslininkas įstikinęs, kad belieka tik atpažinti šio proceso priežastis ir jas skatinti.

2004 m. žurnalas „Time“ Steven Pinker įvertino kaip vienas iš šimto įtakingiausių pasaulio žmonių. 2010 ir 2011 m. jis pateko į žurnalo „Foreign Policy“ įtakingiausių pasaulio mąstytojų sąrašą. Jo mokslinė veikla įvertinta daugiau nei penkiais tarptautiniais įvertinimais, o jis pats yra šešių universitetų garbės daktaras.  

Šiuo metu Steven Pinker yra trečią kartą vedęs rašytoją ir filosofę Rebeccą Goldstein. Pora gyvena Bostone.