Grožinė literatūra už SUPERKAINĄ! Tūkstančiai knygų čia >>>

0

Sylvia Day (g. 1973 kovo 11 d., Los Andžele, JAV) – japonų kilmės amerikiečių rašytoja.

Sylvia Day norėjo tapti rašytoja vos sulaukusi dvylikos metų, tačiau pirmą kartą prisėdo rašyti jau trisdešimties. Pirmieji autorės romanai buvo istoriniai arba apie paranormalius reiškinius.

Sylvia Day knygosJuos Sylvia pasirašinėjo skirtingais slapyvardžiais.


Prieš pradėdama rašytojos karjerą Sylvia Day dirbo JAV armijos karinėje žvalgyboje. Dalis apmokymų buvo psichologiniai ir vėliau labai padėjo rašant knygas bei kuriant personažus. Knygose atsispindi ir kita asmeninė patirtis – gyvenimas nedarnioje šeimoje (autorė beveik nepažinojo savo tėvo) bei konfliktiški santykiai su mama, skausmingos skyrybos.


Beveik visos autorės knygos tampa bestseleriais. Gimtojoje šalyje ją vadina romantiškosios literatūros deive. Autorės knygos leidžiamos keturiasdešimtyje šalių, beveik visuose jos patenka į perkamiausių leidinių sąrašų viršūnes.


Serijos „Crossfire“ knygos tapo leidybos fenomenu, nes vien JAV parduota daugiau nei trisdešimt milijonų kopijų nuo 2012-tų metų. Pirmąją serijos dalį autorė išleido savarankiškai, net nenumanydama, kad ateityje taps geidžiamiausia leidyklų rašytoja. „Crossfire“ serija pasakoja apie Gideono Kroso ir Evos Tramel meilę. Tai erotinė istorija apie praeities šmėklų turinčius pagrindinius veikėjus, kurie negali vienas be kito apsieiti.


Net dvidešimt autorės knygų buvo apdovanotos įvairiausiais literatūriniais prizais. 2010-tais metais skaitytojų svetainėje „Goodreads“ Sylvia Day buvo nominuota geriausia autore, o jos knyga „Apnuogink mane“ gavo geriausios romantinės istorijos apdovanojimą. Tais pačiais metais knygų pardavimų platfomoje „Amazon“ rašytojos knygos buvo pačios perkamiausios romantikos kategorijoje. Autorė buvo dukart nominuota prestižiniam JAV meilės romanų apdovanojimui RITA.


Sylvia Day yra JAV meilės romanų rašytojų asociacijos, vienijančios daugiau nei dešimt tūkstančių rašytojų, prezidentė.


Autorė mėgsta knygas kurti tyloje, nes tik taip girdi kaip su ja kalbasi veikėjai. Sylvia Day sako, kad personažai jai pasakoja, kas jie tokie ir kodėl elgiasi taip kaip elgiasi. Autorės vaikai juokiasi, bet ji pati teigia, kad kartais atrodo neįtikėtina, ką krečia tie istorijų veikėjai.


Mėgstamiausias atsipalaidavimo būdas – pietūs su draugais.


Vieniša dviejų vaikų mama, gyvena tarp Los Andželo ir Niujorko, kur rašo knygas. Dalį laiko ji praleidžia keliaudama po turnė ir pristatydama sako kūrinius skaitytojams.