0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Tadas Žvirinskis

Tadas Žvirinskis (g. 1969 m. gegužės 22 d. Vilniuje) – lietuvių prozininkas, poetas, vertėjas.

Tadas Žvirinskis vidurinę mokyklą baigė Vilniuje, vėliau studijavo Kauno medicinos universitete, kur baigė Farmacijos fakultetą ir nuo tada dirbo profesinėje srityje.

Tadas Žvirinskis knygosBiografiją papildo faktas, kad jis aktyviai dalyvavo kuriant nepriklausomybę atgavusios šalies vaistų platinimo sistemą ir kitus su šia sritimi susijusius produktus.

Literatūrinė veikla yra Tado Žvirinskio pomėgis. Jo kūrybos kelias prasidėjo dar studijų laikais, kuomet pirmuosius savo kūrinius autorius publikavo Kauno medicinos universiteto leidinyje. Vėliau Tado darbus spausdino kultūros žurnalai „Metai“, „Literatūra ir menas“, „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, Poezijos pavasario almanachai ir kt.

Autorius dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos ir kitų šalių poezijos renginiuose. Tadas Žvirinskis rašo poeziją, smulkiąją prozą, yra išleidęs dienoraščio žanrui artimą knygą. Jo kūryba prieinama anglų, lenkų, ukrainiečių ir kitomis kalbomis. Taip pat įvairūs eilėraščiai yra tapę dainomis.

Be to, kad pats kuria, Tadas Žvirinskis verčia ir kitų autorių poeziją. Tarp jų – J. D. Morrison bei G. Kielar kūryba.

Tado Žvirinskio bibliografijoje – devynios knygos. Pirmoji išleista 1995-tais metais. Tai poezijos rinktinė „Dvynys“. Po šios knygos sekė to paties žanro „Sakyk: nebūtis“, „Menaechmi“ (kurta kartu su autoriumi Tomu Bakšiu), „Dievas & aš“ bei „Užrašai ant receptų“.

Pirmoji prozos knyga „Nuswitimai“ buvo išleista 2002-ais metais. Vėliau pasirodė minimalistinio braižo novelių rinkinys „Jalmos serbentai“, skaitytojus džiuginantis realizmo ir dvasinio pasaulio derme. Dažnas autoriaus kūrybos bruožas – gilinimasis ne į įvykius, o jų pasekmes, vidines personažų motyvacijas.

Iš visų knygų gerokai išsiskiria rašytojo dienoraštinis romanas „Manuscriptum discipuli, arba Studentiška 1990–1991 metų kronika“, pasirodęs 2021-ais metais. Šis leidinys autentiškas ir gyvas laikmečio liudijimas. Tadas Žvirinskis knygoje rašo apie savo studijų laikus, kurie sutampa su dramatiškomis mūsų valstybės permainomis. Tačiau autorius nenukrypsta į politinę retoriką ir pasakoja apie jaunų asmenybių gyvenimą bei ano meto kartos studentų buitį, mentalitetą ir siekius. Kūrinys nestokoja humoro ir detalumo.

Rekomenduojame autoriaus kūrybą pirkti internetu ir susipažinti tiek su poezija, tiek su dienoraštyje aprašytu autentišku praeito amžiaus pabaigos Kaunu.