⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Tahir Shah (Tachiras Šachas, g. 1966 m. Londone) – Indijos afganų kilmės anglų rašytojas, keliautojas ir dokumentinių filmų kūrėjas.


Tahir Shah yra penkiolikos knygų autorius, daugiausia rašantis apie savo patirtis, įgytas keliaujant, taip pat kuria dokumentinius filmus TV kanalams „National Geographic“ ir „History“.

Tahir Shah knygos


Mago mokinys | Tahir Shah
13,79 €
Turime sandėlyje
Kalifo rūmai | Tahir Shah
12,99 €
Turime sandėlyje

Jo dokumentinis filmas „Prarasti Afganistano lobiai“ („Lost Treasure of Afghanistan“) buvo rodomas visame pasaulyje. Kurdamas šį filmą rašytojas su visa filmavimo grupe buvo sulaikytas ir praleido šešiolika siaubingų parų Pakistano kankinimų kalėjime.


Gimė ir užaugo Didžiojoje Britanijoje, studijavo Londono, Nairobio ir San Diego universitetuose. 2003 m. paliko Jungtinę Karalystę ir persikėlė su šeima gyventi į Maroką, Kasablanką. Turi du vaikus. Apie savo sėkmes ir nesėkmes integruojantis naujoje šalyje rašytojas parašė knygą „Kalifo rūmai: metai Kasablankoje“. Apie Maroką pasakojama ir knygoje „Tūkstančio ir vienos nakties šalyje. Kelionė pas Maroko pasakotojus“.


Savo knygose Tahir Shah aprašė keliones po Afriką, Aziją ir Pietų bei Šiaurės Ameriką. Jam nėra nieko svarbiau nei atskleisti nuostabių vietų, kurias jis lanko, dvasią. Jis vengia turistų išmintų takų, populiarių lankytinų vietų ir mieliau sėdi kokioje dulkėtoje kavinėje gatvės kampe ir stebi aplink šurmuliuojantį gyvenimą. Jis įsitikinęs, kad visi galime būti atradėjai, o stebuklų galima rasti visur, kur bebūtume, svarbu tik akylai žvelgti į pasaulį.


Tahir Shah knygos verčiamos į 30 kalbų. Jos išsiskiria originaliu autoriaus požiūriu. Šalia sunkių išbandymų čia visuomet rasite gyvybe pulsuojančių istorijų. Iš kelionių knygų, kurias rašo Tahir Shah, išsiskiria istorinis romanas „Timbuktu“.


Prieš pradėdamas rašyti knygas, jis rašė straipsnius leidiniams apie visuomenės atstumtuosius įvairiose šalyse, daugiausia apie moteris. Panašios temos liečiamos ir vienoje naujausių jo knygų „Kelionės su pačiu savimi“.

Taip pat vienu iš savo tikslų jis laiko kultūrinio tilto tarp Rytų ir Vakarų statymą, ypač kalbant apie religijų pažinimą ir nesantaikos tarp skirtingų tikėjimų mažinimą.


Tahir Shah rašo lengvai ir su humoru, jis siekia supažindinti skaitytojus su skirtingomis kultūromis ir net pamokyti ar patarti, ir visa tai daro linksmai, paversdamas knygų skaitymą malonia pramoga.