Grožinė literatūra už SUPERKAINĄ! Tūkstančiai knygų čia >>>

0

Thomas Harris (g. 1940 m. rugsėjo 22 d.) – amerikiečių rašytojas. Jis labiausiai žinomas dėl įtempto siužeto romanų serijos apie vieną garsiausių literatūrinių personažų Hanibalą Lekterį. Dauguma autoriaus kūrinių buvo ekranizuoti.

Pradinėje mokykloje Thomas buvo intravertiškas ir atsidavęs knygoms, o vidurinėje mokykloje atsiskleidė.

Thomas Harris knygos


Kari Mora | Thomas Harris
14,99 €
Turime sandėlyje

Universitete būsimas autorius studijavo anglų kalbą ir tuo pačiu metu dirbo reporteriu vietos laikraštyje.

1968-ais metais jis persikėlė į Niujorką ir pradėjo rašyti pirmąjį savo romaną. Apie autoriaus asmeninį gyvenimą žinoma gana nedaug, nes Thomas Harris vengia viešumo. Per 1976-2019 metų laikotarpį rašytojas nedavė nė vieno svarbaus interviu. Autoriaus agentas jį apibūdina kaip tylų, ramų ir geraširdį, be to, mokantį skaniai gaminti, mat Thomas Harris yra išlaikęs „Le Cordon Bleu“ egzaminus.  

Pirmame per 43 metus duotame interviu, kuris buvo spausdinamas „The New York Times“ ir skirtas reklamuoti 2019-ais metais pasirodžiusį naujausią romaną „Kari Mora“, Thomas Harris atskleidė esąs gamtos mylėtojas, ilgametis Majamyje įsikūrusios Pelikanų uosto jūrų paukščių stoties–gyvūnų gelbėjimo centro lankytojas ir jau 20 metų savanoris. Jo kolegos ilgai nežinojo, kas jis toks ir autorius šlovę apibūdina labiau kaip trukdį nei privalumą.

Thomas Harris iš viso parašė šešias knygas. Debiutinė knyga „Black Sunday“ pasirodė 1975-ais metais, o po jos sekė legendinė Hanibalo Lekterio serija. Ją pradeda romanas „Raudonasis drakonas“. Tačiau garsiausia laikoma antroji dalis – „Avinėlių tylėjimas“. Knygoje pasakoma apie nepaprastai protingą ir žiaurų kanibalą psichiatrą Hanibalą Lekterį, kuris jaunai FTB agentei padeda tirti serijinio žudiko bylą.

Šio romano ekranizacija sulaukė stulbinamos šlovės bei susišlavė net penkias Oskarų statulėles. Daktarą Hanibalą Lekterį vaidino talentingasis Anthony Hopkins.

Thomas Harris tęsė šią istoriją knygose „Hanibalas“ ir „Hanibalas. Pradžia.“

2019-ais metais pasirodė naujas autoriaus romanas „Kari Mora“. Autoriaus kūrybos bruožai buvo visiškai kitokie nei Lekterio istorijose ir tai šiek tiek nuvylė gerbėjus, kurie tikėjosi visai kitokios knygos. „Kari Mora“ –  trileris apie nesuvokiamą blogį, godumą ir jaunos moters kovą už gyvybę.

Autoriaus kūryba labai įvairiapusė. Sužavėjęs neįtikėtinai stipriu psichologiniu portretu, naujausioje knygoje Thomas Harris pakvietė pažvelgti į tamsiąją žmogaus prigimtį. „Kari Mora“ verta įsigyti internetu ir nerti į greito tempo istoriją, kuri tikrai nustebins.