Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Timothy Snyder (Timothy David Snyder; g. 1969 m. rugpjūčio 8 d., Ohajas, JAV) – amerikiečių istorikas, naujausių laikų Vidurio Rytų Europos ir Holokausto istorijos specialistas.

Timothy Snyder gimė namų šeimininkės ir veterinaro šeimoje pietvakarių Ohajuje. Čia jis baigė Centervilio vidurinę mokyklą, vėliau Browno universitete studijavo politikos mokslus, kuriuos baigė 1991 m.

Timothy Snyder knygos

Rasta: 5

Kruvinos žemės. Europa tarp Hitlerio ir Stalino | Timothy Snyder
-12% su kodu: NAUJIENA
22,69 €
Kaina su kodu: 19,97 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Apie tironiją. Dvidešimt pamokų iš dvidešimtojo amžiaus | Nora Krug, Timothy Snyder
-10% su kodu: PATOGU
19,38 €
Kaina su kodu: 17,44 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Juodžemis. Holokaustas kaip istorija ir perspėjimas | Timothy Snyder
-20% su kodu: PATOGU
15,49 €
Kaina su kodu: 12,39 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 5

Gavęs Britų maršalo stipendiją, jis keturiems metams išvyko į Oksfordą Didžiojoje Britanijoje, kur 1995 m.  tapo naujausių laikų istorijos mokslų daktaru.

Baigęs studijas, Timothy Snyder bendradarbiavo su įvairiais Europos ir JAV universitetais. 1994–1995 metus jis praleido Paryžiuje, paskui metus stažavosi Vienoje, galiausiai 1997 m. grįžo į JAV ir iki 2001 m. dirbo dviejuose Harvardo universiteto institutuose. Istorikas taip pat yra dėstęs ir užsiėmęs tiriamąja veikla Belgijoje, Nyderlanduose, Londone ir Stanforde, JAV.

Šiuo metu mokslininkas dirba Jeilio universitete, kur dėsto naujausių laikų politinės Rytų Europos istorijos kursus įvairių pakopų studentams bei veda seminarus. Timothy Snyder gilinasi į Vidurio ir Rytų Europos regiono specifiką, domisi diplomatinių krizių ir komunizmo tematika. Istorikas kalba ir rašo prancūzų, vokiečių, lenkų ir ukrainiečių kalbomis, taip pat supranta čekiškai, slovakiškai, rusiškai ir baltarusiškai.

Timothy Snyder yra penkių autorinių ir dar dviejų su kolegomis parašytų knygų autorius. Jo tekstai spausdinami „International Herald Tribune“, „The Nation“, „New York Review of Books“ ir kituose leidiniuose. Snyderis įsitikinęs, kad pagrindinis istoriko pranašumas yra platus kalbų mokėjimas, jam pačiam leidęs be vargo dirbti Vidurio Rytų Europos archyvuose ir pagrįsti savo knygas gausia tyriamąja medžiaga.

Šiandien Timothy Snyder yra vienas žinomiausių Vladimiro Putino režimo kritikų – jo manymu, šiuolaikinė Rusija remiasi fašizmo idėjomis, nors pristato save kaip aktyvią kovotoją su šia politine doktrina. Snyderis taip pat yra kritiškas dabartinio JAV prezidento Donaldo Trumpo bei jo administracijos atžvilgiu – pastarosios vadovavimą jis nagrinėja ir naujausioje savo knygoje „Apie tironiją“.

2005 m. Timothy Snyder vedė Marci Shore, kuri Jeilyje dėsto Europos kultūros ir intelektualinės istorijos kursus. Pora augina du vaikus. Amerikiečių istorikui įteikti Estijos, Lenkijos ir Lietuvos valstybiniai apdovanojimai, jis taip pat yra ne vienos literatūrinės bei mokslo premijos laureatas.