⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Tomas Venclova (1937 m. rugsėjo 11 d., Klaipėda) – Lietuvos poetas, publicistas, vertėjas, literatūros tyrinėtojas, eseistas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas (2000 m.).

Gimė 1937 m. Klaipėdoje, poeto ir sovietinio veikėjo Antano Venclovos šeimoje. Per karą tėvui pasitraukus į Rusiją, augo pas senelį, klasikinės filologijos profesorių Merkelį Račkauską.

Tomas Venclova knygos

Rasta: 21

Vilniaus vardai | Tomas Venclova
  • Nemokamas knygos pristatymas
25,99 €
Turime sandėlyje
Wilno. Przewodnik | Tomas Venclova
11,29 €
Turime sandėlyje
Vilnius. City Guide | Tomas Venclova
11,24 €
Turime sandėlyje
Rasta: 21

Šeštajame dešimtmetyje Vilniaus universitete studijavo antikines kalbas ir lituanistiką, vėliau ilgesnį laiką gyveno ir mokėsi Maskvoje, Peterburge (tuometiniame Leningrade), Tartu.

Venclovos  pažiūroms lemiamą įtaką turėjo 1956-ųjų Vengrijos sukilimas – iš socialistiniais idealais tikinčio komjaunuolio jis virto sistemos kritiku. Iš pradžių Venclova laikėsi literatūrinio gyvenimo nuošalėje, šeštajame ir septintajame dešimtmetyje dirbo daugiausia kaip vertėjas (vertė Viljamą Šekspyrą , Tomą Sternsą Eliotą, Borisą Pasternaką, Česlovą Milošą, Josifą Brodskį ir kt.). Aštuntajame dešimtmetyje, stiprėjant brežneviniam sąstingiui, Venclova pradėjo atvirai konfrontuoti su valdžia.

1975-aisiais jis parašė atvirą laišką Lietuvos komunistų partijos Centro komitetui, kuriame pareiškė norą emigruoti ir išdėstė savo apsisprendimo priežastis.


1976-aisiais jis tapo vienu iš žmogaus teises ginančios, disidentinės Helsinkio grupės įkūrėjų.


1977-aisiais valdžia galų gale leido Venclovai išvykti iš Sovietų Sąjungos. Poetas apsistojo JAV, kur dėstė įvairiose aukštosiose mokyklose, o nuo 2012 m. yra Jeilio (Yale) universiteto slavistikos profesorius emeritas.