⚠ Knygos apie KALĖDAS VAIKAMS šventinėmis kainomis! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Tomas Venclova (1937 m. rugsėjo 11 d., Klaipėda) – Lietuvos poetas, publicistas, vertėjas, literatūros tyrinėtojas, eseistas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas (2000 m.).

Gimė 1937 m. Klaipėdoje, poeto ir sovietinio veikėjo Antano Venclovos šeimoje.

Tomas Venclova knygos

Rasta: 18

Vilniaus vardai | Tomas Venclova
  • Nemokamas knygos pristatymas
26,49 €
Turime sandėlyje
Wilno. Przewodnik | Tomas Venclova
11,29 €
Turime sandėlyje
Vilnius. City Guide | Tomas Venclova
11,24 €
Turime sandėlyje
Rasta: 18

Per karą tėvui pasitraukus į Rusiją, augo pas senelį, klasikinės filologijos profesorių Merkelį Račkauską. Šeštajame dešimtmetyje Vilniaus universitete studijavo antikines kalbas ir lituanistiką, vėliau ilgesnį laiką gyveno ir mokėsi Maskvoje, Peterburge (tuometiniame Leningrade), Tartu.

Venclovos  pažiūroms lemiamą įtaką turėjo 1956-ųjų Vengrijos sukilimas – iš socialistiniais idealais tikinčio komjaunuolio jis virto sistemos kritiku. Iš pradžių Venclova laikėsi literatūrinio gyvenimo nuošalėje, šeštajame ir septintajame dešimtmetyje dirbo daugiausia kaip vertėjas (vertė Viljamą Šekspyrą , Tomą Sternsą Eliotą, Borisą Pasternaką, Česlovą Milošą, Josifą Brodskį ir kt.). Aštuntajame dešimtmetyje, stiprėjant brežneviniam sąstingiui, Venclova pradėjo atvirai konfrontuoti su valdžia.

1975-aisiais jis parašė atvirą laišką Lietuvos komunistų partijos Centro komitetui, kuriame pareiškė norą emigruoti ir išdėstė savo apsisprendimo priežastis.


1976-aisiais jis tapo vienu iš žmogaus teises ginančios, disidentinės Helsinkio grupės įkūrėjų.


1977-aisiais valdžia galų gale leido Venclovai išvykti iš Sovietų Sąjungos. Poetas apsistojo JAV, kur dėstė įvairiose aukštosiose mokyklose, o nuo 2012 m. yra Jeilio (Yale) universiteto slavistikos profesorius emeritas.