Vaiva Rykštaitė (tikrasis vardas - Justė Vinder) (g. 1985 m., Kaunas) – lietuvių rašytoja, tinklaraštininkė, nuo 2019 m. Rašytojų sąjungos narė, už romaną „Trisdešimt“ rašytojai skirta Kazimiero Barėno premija, o romanas „Lizos butas“ buvo pristatytas Jurgos Ivanauskaitės premijai gauti.

Būsima rašytoja gimė 1985 m. Kaune.

Vaiva Rykštaitė knygos

Rasta: 10

Pirmąkart mama | Vaiva Rykštaitė
-23% su kodu: PATOGU
11,99 €
Kaina su kodu: 9,23 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Trisdešimt | Vaiva Rykštaitė
-25% su kodu: PATOGU
15,29 €
Kaina su kodu: 11,47 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Viena Indijoje | Vaiva Rykštaitė
-23% su kodu: PATOGU
17,99 €
Kaina su kodu: 13,85 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Mėlynas namas Havajuose | Vaiva Rykštaitė
-23% su kodu: PATOGU
14,99 €
Kaina su kodu: 11,54 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Kaip būti | Vaiva Rykštaitė
-23% su kodu: PATOGU
14,89 €
Kaina su kodu: 11,47 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 10

Studijavo Vytauto Didžiojo universitete filosofiją, o 2008 m. čia baigė bakalauro studijas. Vėliau įstojo į Birkbecko universitetą Londone, kur 2013 m. įgijo filosofijos magistro laipsnį.

Būdama aštuoniolikos dirbo modeliu Milane, šešerius metus gyveno ir dirbo Londone, daugiau nei metus praleido keliaudama po Indiją. Gyvena Havajuose. Ištekėjusi už amerikiečio, pora augina tris vaikus. Vaivos vyras Maikas Havajuose turi savo nedidelį restoraną ir yra virtuvės šefas. Pati Vaiva buvo sukūrusi vintažinių daiktų verslą, yra dirbusi jogos trenere.


Pristatydama vieną iš savo knygų autorė sako: „Iš tiesų esu dirbusi slauge. Vintažo pardavėja. Teisininko asistente. Valytoja! Mano papasakotos istorijos kadaise kažkam tikrai nutiko. Kažkas galbūt nutiko ir man.“

Vaivos Ryštaitės bibliografija gana įvairi: romanai, knygos vaikams, publicistika, memuarai, kelionių apybraižos. Be prozos rašė kino filmų recenzijas, straipsnius, kurie buvo publikuoti žurnaluose „Žmonės“, „Šiaurės Atėnai“, „Panelė“, interneto puslapiiuose lrt.lt. delfi.lt, grynas.lt ir kt. 2009 m. pasirodė pirmasis Vaivos Rykštaitės romanas „Plaštakių sindromas“.


Vaiva Rykštaitė, viena įdomiausių šiuolaikinių lietuvių rašytojų, parašė keturis romanus: „Plaštakių sindromas“ (2009), „Kostiumų drama“ (2012), „Trisdešimt“ (2017), „Lizos butas“ (2019). Atskiro paminėjjimo nusipelno 2018 metais pasirodžiusi jos knyga „Pirmąkart mama“, kurią  Lietuvos akušerių ir ginekologų asociacija įtraukė į rekomenduojamos literatūros sąrašą.

Neseniai perleista knygą „Viena Indijoje“ galima priskirti tiek memuarų, tiek kelionių apybraižų kategorijai, kaip ir apybraižų knyga „Kaip būti“. Naujausias rašytojos romanas - „Mėlynas namas Havajuose“ (2022) jau sulaukė nemažai teigiamų skaitytojų atsiliepimų.

Be romanų ir publicistikos Vaiva Rykštaitė yra parašiusi ir dvi knygas vaikams: „Ugnikalnio deivė ir Džonas iš Havajų (2016) ir „Jūratė, Kastytis ir Mikas“ (2018).

Visas rašytojos knygas galite įsigyti internetu patogupirkti.lt - tai patogu ir greita. Jeigu mėgstate lietuvių autorių kūrybą, siūlome pasižvalgyti kategorijoje „Šiuolaikinė lietuvių literatūra“, kur rasite ne tik naujausius lietuvių rašytojų kūrinius, bet ir jau gerai žinomus, sulaukusius skaitytojų bei kritikų pripažinimo ir įvertinimo.