⭐Mūsų 21-ojo GIMTADIENIO FIESTA! Ypatingi pasiūlymai ir šventinės kainos Jums! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Vanda Zaborskaitė (1922 m. – 2010 m.) – literatūrologė, eseistė, profesorė, Lietuvos mokslų akademijos narė korespondentė. 1946-aisiais baigė lietuvių filologiją Vilniaus universitete, kuriame dėstė 1950–1961 m., tačiau buvo atleista dėl paskaitų neatitikimo marksistinei ideologijai. Nuo 1971-ųjų iki 1994-ųjų dėstė Vilniaus pedagoginiame universitete.

Vanda Zaborskaitė knygos

Rasta: 4

Rasta: 4

Tokie mokslininkės darbai, kaip monografija „Maironis“, taip pat mokomosios knygos, skirtos literatūros studijoms, vertinamos tiek akademikų, tiek filologijos studentų. Profesorė yra apdovanota Gedimino ordino Karininko kryžiumi (1994 m.), kuriuo apdovanojami nusipelnę Lietuvai asmenys, pasižymėję uoliu ir sąžiningu darbu valstybinėje tarnyboje ar visuomeninėje veikloje.

Eseistikoje autorė atsiskleidžia kaip aktyvi pilietinės nuomonės reiškėja. Apie tai kalbama šioje Krescencijaus Stoškaus citatoje: „autorė visur apimta gilaus nerimo dėl to, kas iki šios dienos tebevyksta Lietuvoje, kad ji yra itin jautri ir moraliniam pakrikimui, ir neaiškiai tautos bei jos kultūros ateičiai, ir socialinei atskirčiai, kad pastebi daug ką, kas dažniausiai prasprūsta pro politikų ir žiniasklaidos akis.“ Šis vertinimas pateikiamas, pristatant skaitytojui Vandos Zaborskaitės knygą „Tekančio laiko ženklai“, kuri, pasak citatos autoriaus, turėtų gulėti ant politikų ir visuomeninės nuomonės formuotojų stalo, idant pagerintų mūsų debatų kultūrą.

Kita profesorės knyga „Dienoraščiai 1941–2010“ vilioja skaitytojus kaip „susigrąžinamos, nelaisvės metais represuotos atminties tekstas“, kuris, kaip ir kiti V. Zaborskaitės tekstai, traukia autentika, galimybe susipažinti ne tik su mokslininkės biografija, bet ir jos sutiktomis, lietuvių literatūros istorijoje svarbiomis asmenybėmis. Tokiomis, kaip: V. Mykolaitis-Putinas, A. Vienuolis, V. Kubilius ir kitais autorės amžininkais, priklausiusiais to meto kultūriniam elitui. Kita knyga, kurią galima skaityti kartu su profesorės dienoraščiais - „Tai aš, rašau...“. Iš Vandos Zaborskaitės korespondencijos“.

Taigi autorės tekstai, priskiriami Lietuvių eseistikos ir publicistikos, bei literatūros memuarų žanrams, yra aktualūs tiek humanitarams, tiek plačiosios visuomenės atstovams, neabejingiems Lietuvos kultūros istorijai ir dabarties pilietinio gyvenimo reiškiniams. Ieškote daugiau panašių kūrinių? Juos lengvai užsisakysite internetu iš mūsų elektroninio knygyno! Čia jūsų laukia ne vien knygos, bet ir užrašinės, lavinamieji žaislai, stalo žaidimai ir kt.