TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Vilius Kočiubaitis (g. 1963 m.) – gydytojas, knygų autorius.

Vilius Kočiubaitis jau daug metų dirba skubios medicinos pagalboje, jis yra vienas karo gydytojų, daugiau nei dešimtmetį tarnavęs Lietuvos kariuomenėje. Savo tarnybos metu V. Kočiubaitis tris kartus dalyvavo misijose Afganistane.

Vilius Kočiubaitis knygos

Rasta: 3

Gydytojai miršta kitaip | Vilius Kočiubaitis
-30% su kodu: KALĖDOS
15,95 €
Kaina su kodu: 11,16 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3Įvairiuose interviu pasakodamas apie savo darbą misijose Vilius Kočiubaitis neleidžia abejoti – tai, ką jis matė bei patyrė yra verta knygos.

2017-ais metais pasirodė kūrinys „Afganistano daktaras“. Tai knyga apie žmogaus vidinę kelionę ir bandymą atrasti ramybę vietoje, kurioje jos nėra. Pagrindinis knygos veikėjas – gydytojas Vilhelmas Vėberis, kiekvieną dieną susiduriantis su mirtimi bei smurtu, kiekvieną dieną kovojantis dėl išlikimo ir bandantis pritapti prie svetimo krašto papročių. Autorius, pats nemažai laiko praleidęs Afganistane, detaliai piešia šios nuostabios, tačiau pavojingos šalies portretą ir skaitytojus supažindina su vietiniu gyvenimu, politinėmis intrigomis bei vieno žmogaus savęs paieškomis.

„Afganistano daktaras“ nėra vienintelis rašytojo Viliaus Kočiubaičio kūrinys apie medikų patirtį. Besidomintys medicinos personalo gyvenimo užkulisiais turėtų atsiversti knygą „Gydytojai miršta kitaip“. Šiame kūrinyje rašoma apie skubios medicinos gydytojus, apie nuolatinę, jų patiriamą įtampą, nemigą ir biurokratiją, su kuria susiduriama kiekvieną dieną.

Vilius Kočiubaitis rašo apie gydytojo ir paciento santykius vartotojiškoje visuomenėje, apie tai, ką išgyvena medikai, kartais verčiami nusižengti savo moralei ir nuolat susiduriantys su skurdu, agresija bei smurtu. Autorius daugiau nei tris dešimtis metų pats dirbo skubioje medicinos pagalboje, todėl visa tai, ką jis rašo, kartais skamba nerealiai, tačiau yra pagrįsta patirtimi.

Kiek kitokia knyga – istorinis romanas „Miestelis, kuris buvo jo“, pasirodžiusi 2013-ais metais. Šis romanas yra apie šimtmečius skaičiuojantį mūsų šalies pasienio miestelį ir jo istoriją, kurioje pinasi meilė ir fantazija, praeitis ir dabartis. Autorius supažindina su Vėberių šeima bei jos likimu, siekiančiu kryžiuočių ordino žygius ir Krymo karą. Beje, vienas veikėjų – gydytojas Vilhelmas Vėberis, pasirodo ir kitoje autoriaus knygoje.

Be visų minėtų literatūros kūrinių autorius Vilius Kočiubaitis taip pat išleido dviejų dalių monografiją „Vištytis“. Rašytojo stilius labai savitas, kūrybos bruožai pasižymi gebėjimu pinti realistines, istorines detales ir vidinius išgyvenimus. Jei susidomėjote šios asmenybės knygomis, kviečiame jas įsigyti internetu.