⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Viljamas Šekspyras (angl. William Shakespeare, pakrikštytas 1564 m. balandžio 26 d., Stratfordas prie Eivono – 1616 m. balandžio 23 d., Stratfordas prie Eivono) – anglų rašytojas, poetas ir dramaturgas.

Viljamas Šekspyras (William Shakespeare) knygos

Rasta: 26
  1. 1
  2. 2

Romeo ir Džuljeta | Viljamas Šekspyras (William Shakespeare)
  • TOP
    100
    TOP 100
13,99 €
Turime sandėlyje
Otelas | Viljamas Šekspyras (William Shakespeare)
4,49 €
Turime sandėlyje
Julijus Cezaris | Viljamas Šekspyras (William Shakespeare)
2,99 €
Turime sandėlyje
Sonetai | Viljamas Šekspyras (William Shakespeare)
3,69 €
Turime sandėlyje
Sonetai | Viljamas Šekspyras (William Shakespeare)
14,39 €
Turime sandėlyje
Rasta: 26
  1. 1
  2. 2


Iki šiol nemažai tyrinėtojų mano, kad Viljamas Šekspyras (pradžioje buvo rašoma Shake-speares) - tai pseudonimas, po kuriuo slepiasi kitas asmuo ar asmenų grupė.


Tiksli rašytojo gimimo data nėra žinoma. Manoma, kad jis gimė Stratforde prie Eivono 1564 m. balandžio mėnesį. Tiksliai žinoma tik tai, kad balandžio 26 d. jis buvo pakrikštytas vietinėje bažnyčioje.

Vaikystę praleido gausioje pasiturinčioje šeimoje, buvo trečias vaikas tarp aštuonių brolių ir seserų. Tėvas buvo amatininkas, motina kilusi iš senos saksų giminės.

Mokslininkai, tyrinėjantys Šekspyro gyvenimą ir kūrybą mano, kad pradžioje jis lankė Gramatikos mokyklą Startforde, o vėliau tęsė studijas karaliaus Eduardo VI mokykloje. Aštuoniolikos metų vedė 8-iais metais vyresnę besilaukiančią mylimą merginą Aną Hafvei - taip pora išvengė negarbės ir bausmės. 1583 m. jiems gimė dukra, o po poros metų - dvynukai: berniukas, kuris vėliau mirė ir mergaitė.

Dvidešimtmetis Šekspyras paliko gimtąjį miestą ir atvyko į Londoną. Ten gyvenimas nebuvo lengvas: norėdamas užsidirbti pragyvenimui jis dirbo bet kokius darbus teatre, vėliau gavo keletą nedidelių vaidmenų.
1592-1594 m. miesto teatrai dėl maro epidemijos buvo uždaryti. Tuo metu Šekspyras išgarsėjo kaip rašytojas.


Atsidarius teatrams pradedamos vaidinti Šekspyro sukurtos pjesės. Šekspyras vaidino ir pats, be to tapo aktorių trupės Lordo Šambeliono žmones (vėliau Karaliaus tarnai) bendrasavininku. Trupei puikiai sekėsi, Šekspyro materialinė padėtis pagerėjo. Jis net įsigijo pastatą, kuriame atidarė savo teatrą „Globusas“. Šis netrukus tapo vienu populiariausių teatrų Londone.


1612 m. Šekspyras netikėtai išvyko iš Londono ir grįžo į Statfordą. Manoma, kad šio sprendimo priežastis buvo autoriaus liga.

Iki šiol tebevyksta ginčai dėl Šekspyro pjesių autorystės. Dėl ligos Šekspyro raštas labai pakito, todėl sunku nustatyti ar pirmieji rankraščiai rašyti to paties žmogaus.
Dauguma Šekspyro kūrinių parašyti 1589-1613 m. laikotarpiu. Pradžioje jis rašė komedijas ir poemas, vėliau tragedijas.

Šekspyras mirė 1616 m. balandžio 23 d.