Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Vytautas Kavolis (1930 m. spalio 8 d., Kaune – 1996 m. birželio 25 d., Vilniuje) – sociologas, kultūrologas, literatūrologas, visuomenės veikėjas.

Kaune augęs Vytautas Kavolis Antrojo pasaulinio karo metais kartu su šeima pasitraukė į Vakarus.

Vytautas Kavolis knygos

Rasta: 3

Laisvės kultūra | Vytautas Kavolis
-26% su kodu: PATOGU
10,89 €
Kaina su kodu: 8,06 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Moterys ir vyrai lietuvių kultūroje | Vytautas Kavolis
-10% su kodu: PATOGU
5,59 €
Kaina su kodu: 5,03 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 3

Gyvendamas Vokietijoje jis mokėsi gimnazijoje, redagavo lietuvių išeivijos moksleivių kuriamą laikraštį „Aukuras“.

1949-ais metais Vytautas Kavolis emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas, kur studijavo  Viskonsino, Čikagos, Harvardo universitetuose. Čia jis mokėsi sociologijos bei antropologijos, pats vedė paskaitas, o 1960-ais Harvardo universitete įgijo daktaro laipsnį. Savo disertacijoje jis tyrė Rytų Vokietijos totalitarinę visuomenę. Vėliau sociologui buvo suteiktas profesoriaus vardas, per savo akademinę karjerą jis skaitė paskaitas įvairiuose universitetuose, taip pat vedė seminarus.

Vytautas Kavolis laikomas vienu reikšmingiausių lietuvių mąstytojų. Jis nagrinėjo asmens priklausomybę, stengėsi būti nepriklausomu asmeniu, teigė, kad nepriklausomumą slopina politinės ambicijos.

Vytautas Kavolis buvo nepaprastai aktyvus visuomenininkas. Jis apie keturiasdešimt metų vadovavo organizacijai „Santara-Šviesa“, redagavo žurnalą „Metmenys“, siekė modernios, pasauliui atviros lietuvių kultūros. Sociologas buvo įsitikinęs, kad lietuvių kultūros neįmanoma išlaikyti, jei naujoji karta gyvens tik tėvų prisiminimais. Tautinis paveldas turi būti sujungtas su modernaus žmogaus idėjomis.

Autorius socialinėmis ir kultūrinėmis temomis parašė daugybę straipsnių.

Į Lietuvą Vytautas Kavolis grįžo 1992-ais metais, čia skaitė paskaitas Vilniaus, Vytauto Didžiojo ir Klaipėdos universitetuose, dirbo su įvairiais kultūriniais, mokslo ir politikos projektais.

Autorius rašė tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis. Jo bibliografiją sudaro apie dvidešimt leidinių. Lietuvoje išleista knyga „Nepriklausomųjų kelias“ sudaryta iš ankstyvųjų emigracijoje rašytų tekstų, kurie buvo skelbiami Jungtinių Amerikos Valstijų spaudoje. Šiame rinkinyje pateikiamos sociologo mėgstamos temos: identiteto paieška, gyvoji lietuvybė, atsakingas individualizmas, laisvės ir liberalizmo idėjos.

Knygoje „Moterys ir vyrai lietuvių kultūroje“ sudėtos Vilniaus universitete skaitytos paskaitos. Autorius Lietuvių kultūros istoriją nagrinėja per moterų ir vyrų reikšmes, atsiskleidžiančias rašytiniuose šaltiniuose.

Vytautas Kavolis yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.
Autorius pasižymėjo kritiniu ir originaliu mąstymu, savo darbuose rėmėsi grožine literatūra, kalbėjo apie moterų ir vyrų santykių kultūrinę dinamiką. Su jo idėjomis verta susipažinti kiekvienam išsilavinusiam žmogui, o tą padaryti galite internetu įsigiję autoriaus knygas.