⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Vytautas Landsbergis (g. 1932 m. spalio 18 d., Kaunas, Lietuva) – profesorius, muzikas, politikas, visuomenės veikėjas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, kultūros istorikas, rašytojas.

Vytautas Landsbergis gimė inteligentų šeimoje.

Vytautas Landsbergis knygos

Rasta: 30
  1. 1
  2. 2

Kodėl Mes | Vytautas Landsbergis
9,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 30
  1. 1
  2. 2

Jo tėvas – architektas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis, o mama - Ona Jablonskytė-Landsbergienė - akių gydytoja. Besimokydamas vidurinėje mokykloje Vytautas Landsbergis baigė ir J. Gruodžio muzikos mokyklą. 1950 m. įstojo į Valstybinę konservatoriją Vilniuje, kurią baigė 1955 m.

Ilgą laiką Vytautas Landsbergis dirbo pedagoginį darbą – dėstė fortepijoną įvairiose Vilniaus ir Klaipėdos muzikos mokyklose, taip pat ir Valstybinėje konservatorijoje ir Pedagoginiame institute. 1969 m. apgynė disertaciją apie kompozitoriaus M. K. Čiurlionio kūrybą. Nuo 1978 iki 1990 m. profesoriavo Lietuvos Muzikos Akademijoje, kur 1994 m. apgynė habilituoto daktaro disertaciją.
Vėliau jam taip pat suteikti Jeilio, Čikagos Lojolos, Klaipėdos, Vytauto Didžiojo, Sorbonos ir kitų universitetų garbės daktaro vardai.

Geriausiai Vytautas Landsbergis žinomas dėl politinės veiklos. 1988 m. jis buvo išrinktas į Sąjūdžio iniciatyvinę grupę, vėliau tapo Sąjūdžio Seimo ir jo Tarybos nariu, o nuo 1988 m. iki 1990 m. Sąjūdžio Seimo Tarybos pirmininkas.
1993 m. gegužės 1 d. įsteigus Lietuvos konservatorių partiją - Tėvynės Sąjungą, išrinktas jos pirmininku. Vėliau tris kartus išrinktas pakartotinai, ėjo šias pareigas iki 2003 m.

1989 m. išrinktas SSRS liaudies deputatu, o 1990 m. - Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos deputatu. 1990 m. kovo 11 d. Vytautas Landsbergis buvo išrinktas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku, vadovavo parlamento sesijai, kurioje tą dieną balsuota ir paskelbta atkuriama Lietuvos Respublikos nepriklausomybė. Tapo pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės vadovu.
1996 m. išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo pirmininku.
2003-2004 m. Vytautas Landsbergis buvo Europos Parlamento stebėtojas, o 2004-2014 m. – visateisis Europos Parlamento narys.

Nors šiandien Vytautas Landsbergis aktyvioje politikoje nebedalyvauja, aktyviai seka svarbiausiais visuomenės ir valstybės gyvenimo įvykius.

Vytautas Landsbergis yra vedęs pianistę, profesorę Gražiną Ručytę-Landsbergienę, kartu su ja susilaukė trijų vaikų. Landsbergių dukros Jūratė ir Birutė taip pat tapo muzikėmis, o sūnus Vytautas pasirinko rašytojo ir režisieriaus kelią.
Vytauto Landsbergio plunksnai priklauso per 100 knygų – tai ir atsiminimai, ir esė, ir dienoraščiai, ir grožinė kūryba – tiek poezija, tiek proza.  

Už nuopelnus Lietuvai Vytautas Landsbergis apdovanotas ne tik garbingiausia Lietuvos valstybės, bet ir JAV, Norvegijos, Prancūzijos, Lenkijos ir kitų šalių valstybiniais apdovanojimais.