TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Vytautas Petkevičius (g. 1930 m. gegužės 28 d. Kaune – m. 2008 m. gruodžio 10 d. Vilniuje) – Lietuvos rašytojas, politinis bei visuomenės veikėjas.

Vytautas Petkevičius – gerai žinoma asmenybė literatūros pasaulyje bei visuomeninėje veikloje. Jo biografija turtinga įvairiais įvykiais.

Vytautas Petkevičius knygos

Rasta: 6

Gilės nuotykiai Ydų šalyje | Vytautas Petkevičius
-30% su kodu: KALĖDOS
20,39 €
Kaina su kodu: 14,27 €
Turime sandėlyje
Molio Motiejus - žmonių karalius | Vytautas Petkevičius
  • Nemokamas knygos pristatymas
-30% su kodu: KALĖDOS
31,19 €
Kaina su kodu: 21,83 €
Turime sandėlyje
Kodėlčius | Vytautas Petkevičius
-30% su kodu: KALĖDOS
13,67 €
Kaina su kodu: 9,57 €
Turime sandėlyje
Sieksnis, Sprindžio vaikas | Vytautas Petkevičius
-30% su kodu: KALĖDOS
18,47 €
Kaina su kodu: 12,93 €
Turime sandėlyje
Didysis medžiotojas Mikas Pupkus | Vytautas Petkevičius
-30% su kodu: KALĖDOS
20,39 €
Kaina su kodu: 14,27 €
Turime sandėlyje
Rasta: 6

Autorius mokėsi Kaune, vėliau studijavo Vilniuje bei Maskvoje. Po studijų Vytautas Petkevičius dirbo laikraščio „Tiesa“ žurnalistu, Rašytojų sąjungos prozos konsultantu, Lietuvos kino studijos cenarinės kolegijos vadovu. Lietuvai atgavus nepriklausomybę dalyvavo politinėje veikloje.

Nuo 1955-ų metų Vytautas Petkevičius pradėjo leisti savo kūrybos tekstus. Jis tapo filmo „Šešiolikmečiai“ scenarijaus autoriumi, priklausė įvairių šalių rašytojų sąjungoms, daugiausiai rašė knygas vaikams, kurios išverstos į daugelį įvairių kalbų.

Ypač gerai žinomi autoriaus kūriniai yra „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“, „Sieksnis, Sprindžio vaikas“, „Molio Motiejus – žmonių karalius“, „Kodėlčius“ ir kt. Pagrindiniai autoriaus kūrybos bruožai – įdomūs ir įtaigūs veikėjai bei siužetai, kuriuose nagrinėjamos įvairios socialinės problemos. Rašytojo pasakojimai yra spalvingi, kupini detalių, sąmojingi. Vytautas Petkevičius knygose vaikams ypač išryškino gėrio ir blogio kovą.

Be knygų vaikams autorius kūrė ir politinius šaržus bei apybraižas. Gerai žinomos jo politinių šaržų knygos yra „Durnių laivas“, „Durniškės“, „Prakeiktieji ir pateptieji“. Pastaroji kūryba visuomenės sutikta itin prieštaringai.

Dėl savo romano „Durnių laivas“ Vytautas Petkevičius buvo paduotas į teismą. Vytautas Landsbergis bei jo brolis Gabrielius Landsbergis kaltino autorių dėl Vytauto Landsbergio-Žemkalnio garbės ir orumo menkinimo. Deja, rašytojas mirė nesulaukęs teismo proceso pabaigos.

Autoriaus kūryba apdovanota įvairiomis premijomis bei prizais. Be sovietmečiu pelnytų reikšmingų įvertinimų autorius taip pat pagerbtas LR aplinkos apsaugos ministerijos premija už ilgametį ir svarų aplinkosaugos idėjų skleidimą literatūros kūriniuose, prezidentės Dalios Grybauskaitės atminimo medaliu Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio proga, Birštono savivaldybės medaliu už „Nuopelnus Birštonui“.

Rekomenduojame atkreipti dėmesį į Vytauto Petkevičiaus kūrybą, o ypač kūrinius, kurie yra skirti vaikams. Jie patinka ne vienai kartai skaitytojų, o laikui bėgant vis dar išlieka įdomūs ir aktualūs. Kviečiame knygas įsigyti internetu ir tuo įsitikinti patiems.