Kalėdinė patogupirkti.lt MUGĖ - ieškantiems dovanų! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Vytautė Genovaitė Žilinskaitė (g. 1930 m. gruodžio 13 d., Kaunas) – viena garsiausių vaikiškų knygų rašytoja Lietuvoje, prozininkė, poetė. Autorės kūryba išversta į daugiau nei dešimt užsienio kalbų. 1950 m. rašytoja baigė Vilniaus Salomėjos Nėries vidurinę mokyklą. 1950–1955 m. Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką. Kūrinius spausdina nuo 1950-ųjų. 1955–1966 m.

Vytautė Žilinskaitė knygos

Rasta: 7

Rasta: 7

dirbo žurnalo „Jaunimo gretos“ redakcijoje. Nuo 1963 m. priklauso Lietuvos rašytojų sąjungai. Gyvena ir dirba Vilniuje.

Yra pelniusi ne vieną literatūrinę premiją. 1972 m. ir 1979 m. rašytojai suteikta LSSR valstybinė premija. Tuo tarpu, IBBY Lietuvos skyriaus įsteigta premija už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams jau naujajame tūkstantmetyje įvertintos net trys V. Žilinskaitės knygos: „Tiputapė“ (1996 m.), „Nebijokė“ (2006 m.) ir „Kintas“ (2006 m.). Už pastarąjį kūrinį rašytoja įtraukta į IBBY Garbės sąrašą, o 2007-aisiais apdovanota Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija, bei 2005-aisiais Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Bene žinomiausia Vytautės Žilinskaitės apysaka-pasaka yra „Kelionė į Tandadriką“. Tai gili, daugiasluoksnė istorija apie draugystę, draugų gerąsias savybes ir tamsiąsias ydas. Tai itin gyvenimiška ir pamokanti istorija, kuri patiks ne tik vaikams, apie ką pamąstyti ras ir suaugusieji.

Atsakingą rašytojos požiūrį į vaikų literatūrą perteikia citata iš vieno Vytautės Žilinskaitės interviu: „Mažiesiems rašyti įdomiau ir prasmingiau, iš jų gali laukti stebuklų, gali tikėti, kad iš mažo grūdelio vėliau sulapos didelis gėrio medis“. Na, o gėrio, lygiai, kaip ir skaudesnių dalykų, ši rašytoja nešykšti ir savo kūryboje, todėl jos knygos patinkane tik vaikams, bet irtėveliams.

Jeigu jums patiko šios rašytojos kūriniai, pasidomėkite ir kitomis knygomis vaikams. Taip pat kviečiame atkreipti dėmesį į grožinę literatūrą suaugusiems, poeziją, saviugdos literatūrą. Mūsų e. knygyne rasite ir prekes turiningam laisvalaikiui, bei jaukiems namams. Užsisakykite internetu dabar!