Dovilė Zelčiūtė (g. 1959 m. balandžio 30 d. Kaune) – poetė, dramaturgė, eseistė, žurnalistė.

Dovilė Zelčiūtė Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Baigusi mokslus ji mokė vaikus, taip pat Kauno televizijoje vedė kultūrines laidas, dirbo redaktore įvairiose leidyklose bei leidinyje „Nemunas“.

Dovilė Zelčiūtė knygos

Rasta: 12

Šokiai Vilniaus gatvėje | Dovilė Zelčiūtė
-10% su kodu: PATOGU
7,79 €
Kaina su kodu: 7,01 €
Turime sandėlyje
Prieglaudos miestai | Dovilė Zelčiūtė
-10% su kodu: PATOGU
5,99 €
Kaina su kodu: 5,39 €
Turime sandėlyje
Koks tavo vardas | Dovilė Zelčiūtė
-10% su kodu: PATOGU
7,99 €
Kaina su kodu: 7,19 €
Turime sandėlyje
Augau teatre | Dovilė Zelčiūtė
-50% su kodu: PATOGU
15,59 €
Kaina su kodu: 7,80 €
Turime sandėlyje
Raktas po kilimėliu | Dovilė Zelčiūtė
-10% su kodu: PATOGU
3,99 €
Kaina su kodu: 3,59 €
Turime sandėlyje
Rasta: 12

Dovilė Zelčiūtė suorganizavo daugybę fotografijos parodų, susitikimų su menininkais, diskusijų.

Įvairūs autorės darbai publikuoti kultūriniuose žurnaluose „Nemunas“, „Literatūra ir menas“ bei kituose. Dovilė Zelčiūtė palaiko ryšius ir dalyvauja bendruose projektuose su lietuvių išeiviais, gyvenančiais įvairiose šalyse. Jos pačios kūryba išversta į rusų, anglų, švedų, vokiečių, prancūzų ir kitas kalbas.

Autorė priklauso Lietuvos rašytojų ir fotomenininkų sąjungos. Jos pirmieji kūriniai buvo publikuoti žurnale „Nemunas“, kai poetei buvo septyniolika metų.

Dovilė Zelčiūtė išleido daugiau nei dešimt poezijos rinktinių. Tarp jų „Akligatvio erdvė“, „Duženų sniegas“, „Pagrindinis vaidmuo“, „Dar minutėlę pusvalandį“, „Lapkričio pratimėliai“, „Atgal į vandenį“, „Stotys“, „Klaidinantys judesiai“, „Paleisk mano ranką“, „Džuljetos suknelė“, „Prieglaudos miestai“, „Šokiai Vilniaus gatvėje“. Kūryboje poetė nebijo parodyti savo žmogiškojo silpnumo, drąsiai kalba apie erotines patirtis, į gyvenimą žiūri kaip į teatrą.

Knyga „Stotys“ apima ne tik poeziją, bet ir fotografiją. Tai dvikalbis leidinys kurtas kartu su fotomenininku A. Aleksandravičiumi.

Be poezijos autorė išleido ir kitokio žanro knygų. „Kelionė su Oskaru Koršunovu. Teatrinis koliažas“ – mozaika, sudaryta iš esė, teatro repeticijų, gastrolių fragmentų, recenzijų ir interviu. Knyga apima keturis metus ir paliečia spektaklių „Išvarymas“, „Katedra“, „Miranda“, „Žuvėdra“, „Meistras ir Margarita“, „Hamletas“ ir kitų kūrinių statymo aplinkybes bei užkulisius.

„Gastrolės“ – Dovilės Zelčiūtės romanas, kuriame pasakojama apie sovietmetį ir Kauno dramos teatrą. Pagrindinė veikėja paauglė Akvilė dievina teatrą, tačiau vos užuolaidos nusileidžia, ją pasitinka gana niūri kasdienybė. Autorė liečia skaudžias mūsų pasaulio ir amžinų laimės paieškų temas.  

Poetės, prozininkės kūryba ir darbai buvo įvertinti įvairiais apdovanojimais. Ji yra „Poezijos pavasario“ laureatė, 2020-ais metais buvo apdovanota medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“, pelnė Salomėjos Nėries, Jono Aisčio, Antano Miškinio literatūrines premijas.