⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuviai – sena tauta su turtingu kultūriniu paveldu. Mes turime unikalią tautosaką, išskirtinius vietovardžius, šventinius papročius, kone vieninteliai pasaulyje traukiame sutartines, originaliai marginame margučius ir puošiame savo kraštą. Išlaikyti šį paveldą žmonių mintyse ir kasdienybėje padeda knygos, kurias parengė geriausi Lietuvos etnografijos tyrinėtojai. Šioje kategorijoje rasite įdomių leidinių, kurie padės puoselėti savo krašto papročius ir geriau pažinti mūsų protėvius. 

Rasta: 161
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Lietuvių kalendorinės šventės |
  • Nauja knyga
8,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 161
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Knygų kategorijos „Etnografija“ pažiba – leidinys „Lietuvių velniavardžiai“, kurį sudarė Birutė Jasiūnaitė. Viena skaitomiausių knygų – folklorinio velnio vardų, vartojamų įvairiose lietuvių tarmėse ir tautosakos tekstuose, tyrimas. Jūs net neįsivaizduojate, kiek įvairiausių demonų gyveno ir tebegyvena Lietuvoje.

Etnografijos ir pagonybės tyrimai eina koja kojon. Dar viena populiari šios temos knyga – „Pagonybė Lietuvoje: moteriškosios dievybės“. Autorė Pranė Dundulienė aptaria pagoniškosios pasaulėžiūros ištakas ir tolesnes transformacijas įvairiomis sąlygomis, moteriškos giminės dievybes ir joms skirtas apeigas. Tikime, kad ši knyga bus įdomi tiek vyrams, tiek moterims.

Jei daugelis knygų labiau sudomins mokslininkus, tai „Lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“ rekomenduojama visai šeimai. Garantuojame, kad siūlomi laisvalaikio praleidimo būdai patiks ir suaugusiems, ir vaikams, gal net jaunimui pavyks atsitraukti nuo telefonų. Šią TOP knygą sudarė Vytautas Steponaitis ir ji pirmą kartą pasirodė 1956-tais metais, o dabar pirkti online siūlome naują leidimą.

Etnografijos knygos iš tiesų labai įvairios. Čia rasite ir Dalios Treigienės leidinį „Lietuviškų augalų galios: 22 didžiai stebuklingi“. Autorė aprašė mūsų šalies augalų savybes, jų energetiką, naudojimą magijoje ir buityje.

Tautodailininkė Dalia Bazarienė ir jos dukra Eglė Bazaraitė išleido knygą „Savas margutis: apie tradicinį kiaušinių marginimo meną“. Joje tilpo dviejų kartų patirtys ir ryšiai priimant ir perduodant senąsias tradicijas. Autorės dalijasi patarimais ir atskleidžia velykinių kiaušinių marginimo būdus bei paslaptis.

Ieškote kažko išskirtinio? Rekomenduojame unikalią Ritos Balkutės knygą „Galia užburti (kenkimo magija 1982-2012 metų įrašuose)“. Tekste nagrinėjama kenkimo galia, kuri atsiskleidžia per išlikusius mūsų tradicinės kultūros papročius ir apeigas, tikėjimus ir prietarus, sakmes ir pasakojimus apie burtininkus ar raganas.

Visgi rūpi žemiškesni dalykai? Įsigykite Stasio Gutauto „Lietuvių liaudies kalendorių“. Jame gausu faktų apie papročius, apeigų prasmę, krikščioniškas ir pagoniškas šventes ir jų panašumus, taip pat autorius įtraukė ir įdomių receptų.

Etnografijos knygos yra nepaprastai svarbios, nes padeda saugoti mūsų unikalumą, nepamiršti senųjų tradicijų ir jas puoselėti. Internetu šių leidinių įsigysite už gerą kainą. Sezoninių išpardavimų ar dienos akcijų metu pirkti bus dar smagiau – geroms knygoms, geros ir kainos!