Emocinis intelektas (EQ) - pastaruoju metu gana dažnai minima sąvoka. Kas tai yra „emocinis intelektas“? Ar jį galima išmatuoti? Kuo skiriasi „įprastas“ intelektas nuo „emocinio“, ir kodėl turintys pirmąjį norėtų turėti antrąjį?

Rasta: 25

Geros nuotaikos vadovas. Nauja emocijų terapija | David D. Burns
 • TOP
  22
  TOP 22
-10% su kodu: PATOGU
13,73 €
Kaina su kodu: 12,35 €
Turime sandėlyje
Itin jautrus asmuo | Elaine N. Aron
 • TOP
  63
  TOP 63
-30% su kodu: PATOGU
11,59 €
Kaina su kodu: 8,11 €
Turime sandėlyje
Itin jautrus vaikas | Elaine N. Aron
-27% su kodu: PATOGU
9,99 €
Kaina su kodu: 7,29 €
Turime sandėlyje
Toksiški tėvai | Craig Buck, Susan Forward
-10% su kodu: PATOGU
12,41 €
Kaina su kodu: 11,17 €
Turime sandėlyje
Paglostymas prieš plauką. Kaip išsivaduoti iš vidinio karantino – baimių, nerimo, nusivylimo, destruktyvių minčių ir emocijų | Darius Pietaris
-80% su kodu: PATOGU
14,41 €
Kaina su kodu: 2,88 €
Turime sandėlyje
Emocinis intelektas 2.0 | Jean Greaves, Patrick Lencioni, Travis Bradberry
-50% su kodu: PATOGU
10,38 €
Kaina su kodu: 5,19 €
Turime sandėlyje
Leidimas jausti. Išlaisvinkime emocijų galią, padėkime savo vaikams, sau ir visuomenei klestėti | Marc Brackett
-60% su kodu: PATOGU
17,30 €
Kaina su kodu: 6,92 €
Turime sandėlyje
Emocijų istorija. Kaip jausmai padėjo sukurti pasaulį, kokiame gyvename šiandien | Richard Firth-Godbehere
 • Nemokamas knygos pristatymas
-60% su kodu: PATOGU
30,69 €
Kaina su kodu: 12,28 €
Turime sandėlyje
Itin jautrūs tėvai | Elaine N. Aron
-30% su kodu: PATOGU
11,79 €
Kaina su kodu: 8,25 €
Turime sandėlyje
Emocinis intelektas: Lietuvos jaunimo tyrimas | Rosita Lekavičienė, Dalia Antinienė
 • Nemokamas knygos pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
33,99 €
Kaina su kodu: 30,59 €
Turime sandėlyje
Rasta: 25

Emocinis intelektas – tai gebėjimas atpažinti savo emocijas, suprasti ne tik savo, bet ir kitų žmonių ketinimus, motyvus ir norus. Tai gebėjimas tinkamai reikšti savo jausmus ir tinkamai reaguoti į kitų žmonių jausmus, gebėjimas suprasti savo ir kitų ribas. Tai gebėjimas pažinti save, ir, žinoma, pasitikėjimas savimi.

Aukštą emocinį intelektą turintys žmonės geba derėtis su kitais žmonėmis, priimti sprendimus ir teisingai reaguoti į neigiamas situacijas. Jie stengiasi suprasti, kokie veiksniai sukėlė vienas ar kitas emocijas ir neleidžia būti jų valdomi, jie prisiima atsakomybę už savo jausmus. O svarbiausia - jie yra empatiški, jiems rūpi ką jaučia kiti, jie sugeba teisingai interpretuoti ir suprasti pašnekovo kūno kalbos siunčiamus signalus. Aukštą emocinį intelektą turintys žmonės teisingai vertina kritiką ir į ją reaguoja oriai. Kodėl svarbu atpažinti emocijas ir jas valdyti?

Psichologai ir pripažinti emocinio intelekto ekspertai teigia, kad mūsų emocijos vaidina daug didesnį vaidmenį, nei įprasta manyti. Kaip susidoroti su nusivylimu, pykčiu, spontaniškais emocijų pliūpsniais, depresija? Kaip išmokti priimti kitą ir likti savimi? Kaip prisiimant atsakomybę už savo veiksmus tapti sėkmingesniu ir laimingesniu? Ugdant emocinį intelektą išmokstama valdyti emocijas, kurios užplūsta sprendžiant problemas gyvenime, šeimoje, darbe.

Viena populiariausių šios kategorijos knygų - Danielio Golemano „Emocinis intelektas“. D. Golemanas - visame pasaulyje žinomas psichologas, knygų apie psichologiją ir lyderystę autorius, EQ terminą išpopuliarinęs mokslininkas. Šioje knygoje jis aiškina, kodėl EQ asmeniniame gyvenime ir profesinėje veikloje vaidina tokį svarbų vaidmenį ir duoda praktinių patarimų, kaip jį ugdyti. Ne mažiau populiari ir kita to paties autoriaus knyga „Emocinis intelektas darbe“.

Viena populiariausių ir perkamiausių šios kategorijos knygų - garsaus JAV psichiatro Davido D. Burnso „Geros nuotaikos vadovas. Nauja emocijų terapija“, kuri supažindina su nauju požiūriu į nuotaikos kėlimą bei pozityvų mąstymą. Davidas D. Burnsas teigia, kad veiksmingų technikų ir žingsnis po žingsnio atliekamų pratimų pagalba galime valdyti savo mintis ir pagerinti savijautą, įveikti baimes ir fobijas, sustiprinti santykius ir net įveikti depresiją.

Dar vienas žymi autorė - psichologė profesorės Elaine Aron. Galime pasiūlyti net tris jos knygas apie perdėtą jautrumą: „Itin jautrus asmuo“, „Itin jautrus vaikas“ ir „Itin jautrūs tėvai“. Jei jūs itin jautriai reaguojate į tai, kas vyksta aplinkui, galbūt priklausote „itin jautrių asmenų“ grupei? Kaip tai veikia jūsų santykius su artimaisiais ir karjerą? Į ką turėtų atkreipti dėmesį padidinto jautrumo vaikų tėvai? Ir, apskritai, kas yra „padidintas jautrumas“ – ypatinga dovana ar liga?

Negalima nepaminėti ir lietuvių autorių psichologinių knygų skirtų emociniam intelektui  ir emocijų valdymui - Dariaus Pietario „Paglostymas prieš plauką“,  vaikų psichologės Mildos Karklytės-Palevičienės „Vaiko emocinis intelektas. Kaip padėti vaikams pažinti emocijas, pasitikėti savimi ir gerai sutarti su kitais?“,  pozityvaus mąstymo specialistės Jolantos Sungailienės „Emocijų karuselė“.

Šias ir dar daugiau populiariosios psichologijos knygų paprastai ir lengvai galite įsigyti mūsų e. knygyne. Naudokitės akcijomis ir išpardavimais, o norėdami dar labiau sutaupyti, ieškokite „knygų su defektais“ - tokios knygos nebrangios ir dažniausiai yra geros kokybės.