Knygų su minimaliais DEFEKTAIS PAPILDYMAS Naršykite čia >>>

0

1940-1953 metais Sovietų Sąjungos valdžios nurodymu keli šimtai tūkstančių Lietuvos gyventojų buvo ištremti į Sibirą. Panašūs trėmimai vyko ir kaimyninėse šalyse. Knygos apie tremtį – liudijimai, pasakojantys šių skaudaus likimo žmonių istoriją. Leidiniai rekomenduojami suaugusiems bei jaunimui.  

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Lietuviai prie Laptevų jūros | Dalia Grinkevičiūtė
Nuolaida knygai -23%
13,49 € 17,49 € *
Turime sandėlyje
Vėjas | Jurgis Usinavičius
Nuolaida knygai -23%
13,99 € 17,99 € *
Turime sandėlyje
Ką papasakočiau Tėčiui | Aurelijus Noruševičius
14,19 € 16,19 € *
Turime sandėlyje
Sibiro Madona | Birutė Panumienė
10,29 € 12,59 € *
Turime sandėlyje
Lemties broliai | Algimantas Jukna-Giedrikas
16,59 € 19,99 € *
Turime sandėlyje
Kaip jie mus sušaudė | Jonas Petruitis
10,99 € 12,29 € *
Turime sandėlyje
Kalinio riba | Goda Krukauskienė, Paulius Saudargas
7,89 € 9,29 € *
Turime sandėlyje
Rusija konclageryje | Ivan Solonevič
Nuolaida knygai -46%
9,99 € 18,39 € *
Turime sandėlyje
Bekraštė stepė | Esther Hautzig
Nuolaida knygai -53%
4,99 € 10,49 € *
Turime sandėlyje
Mano draugas Lapinskas | Vladislav Ogarkov
Nuolaida knygai -28%
6,49 € 8,99 € *
Turime sandėlyje
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Knygų apie tremtį autoriai – patys patyrę tremtį, jų giminaičiai, vaikai, istorikai, žurnalistai. Literatūros žanrai, taip pat įvairūs. Kategorijoje rasite publicistikos, dokumentinių tyrimų, liudijimų. Autoriai aprašo nepagražintą realybę ir žiaurumus, kuriuos teko patirti šalčio sukaustytos lageriuose.

Tremtiniai, suvaryti į gyvulinius vagonus, dienų dienas buvo vežami į nežinomybę. Daug jų kelionės tikslo nepasiekė, o tie, kurie atvyko, atsidūrė amžino įšalo žemėje, kur turėdami itin menkas priemones, atskirti nuo tėvynės ir artimųjų, turėjo išgyventi dešimtmečius šalčio, bado ir sunkaus darbo. Todėl įspėjame, kad jų patirtį skaityti bus nelengva, tačiau su šiuo istoriniu laikotarpiu ir tuo, ką teko patirti vyrams, moterims ir net mažiems vaikams, būtina susipažinti visiems. Deja, tai mūsų tautos istorija!

Šioje kategorijoje populiarios autobiografijos ir atsiminimai. Kviečiame internetu įsigyti Dainoros Urbonaitėnės, Irenos Saulutės Valaitytės-Špakauskienės, Rasos Katiliūtės, Algimanto Katiliaus, Juozo Markevičiaus knygas. Šie autoriai aprašė autentišką ir unikalią patirtį apie kelią, atvedusi juos iki traukinio vagonų, vystančių Sibiro link, patirtį ten ir vėliau, – pabėgus ar grįžus į gimtinę.

Istorikai Teresė Birutė Burauskaitė, Virginija Rudienė, Dalė Rudienė, Stanislovas Abromavičius ir kiti parengė dokumentinių knygų, kuriose pateikiami nuo represijų nukentėjusių žmonių sąrašai, trumpai aprašyti jų likimai bei gyvenimas tremtyje. Daugelio autorių knygos iliustruotos išlikusiomis nuotraukomis.

Knygos apie tremtį – skaudus kančių liudijimas. Jos išsaugo mūsų šalies istoriją bei liudija apie tautos ir individo stiprybę, meilę šaliai ir viltį. Vergiškas gyvenimo sąlygas atlaikyti galėjo ne kiekvienas ir daugybė žmonių galimybės vėl pamatyti tėvynę nesulaukė. Tie, kurie grįžo, į gyvenimą kabinosi sunkiai, todėl verta šiuos žmones pagerbti. Skaitykite šias istorines knygas ir išlaikykite jų atminimą.

Nesvarbu, ar knygos pasakojimo stilius artimas grožinei literatūrai, ar tai nuo minties prie minties šokinėjantys memuarai, ar tikslūs istoriniai tyrimai ir dokumentai – visos knygos liudija autentišką tūkstančių žmonių patirtį.

Kviečiame jas įsigyti internetu ir sužinoti naujų, dar negirdėtų faktų. Pasidomėkite ir kitomis istorinėmis temomis – turime įvairios literatūros apie karus, tremtį, Holokaustą, žymias asmenybes. Šių leidinių kainos prasideda vos nuo kelių eurų, o jei norite dar labiau sutaupyti, patikrinkite išpardavimų bei akcijų skiltį!