-10% NUOLAIDA VISKAM su kodu: SEKMADIENIS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuva savo unikalia kalba išsiskiria iš daugelio kitų šalių. Mokslininkai teigia, kad turime bent keliolika skirtingų archajiškų tarmių. Jas pažinti, analizuoti ir palyginti padės knygos iš kategorijos „Lietuvių kalbos tarmės ir šnektos“. Leidiniai skirti įvairių sričių akademikams, studentams, dėstytojams, o taip pat visiems, kurie domisi šnekamosios kalbos niuansais, tarmių kilme bei raida.

Rasta: 53
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Lithuanica aliter | Ilja Lemeškin
  • Nemokamas knygos pristatymas
26,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 53
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Kategorijoje „Knygos apie tarmes ir šnektas“ rasite leidinių ir apie gerai žinomas tarmes, ir apie mažiau girdėtas. Su jomis susidūrę esame kiekvienas. Juk ne kartą teko ištempti ausis ir bandyti suprasti, ką kalba žemaitis ar suvalkas. Regis, žodžiai lietuviški, bet skamba keistai. Istoriškai susiklostė, kad skirtinguose šalies regionuose žmonės kalba savo tarme, o šios dar skirstomos į smulkesnes šnekas.

Susipažinti su tarmėmis ir šnekomis siūlo vieni geriausių savo srities profesionalų. Autoriai Regina Kliukienė, Regina Rinkauskienė, Žaneta Markevičienė, Aurimas Markevičius, Asta Leskauskaitė, Vilija Ragaišienė, Lina Murinienė ir kiti mokslininkai paruošė įvairių knygų tiek savo kolegoms, tiek studentams. Daugiausiai vertingų leidinių parengė Lietuvių kalbos instituto leidykla.

„Lietuvių kalbos tarmės ir šnektos“ kategorijos knygos apima įvairias vietoves. Turime leidinių apie žemaičių, aukštaičių ir kitų etnografinių regionų tarmes, taip pat kupiškėnų, uteniškių, panevėžiškių ir molėtiškių šnektas.

Vienos TOP skaitomiausių yra tos knygos, kurias internetu įsigyti galite kartu su kompaktiniais diskais. Jos suteikia progą ne tik įsigilinti į tekstinę informaciją, bet ir išgirsti realių pavyzdžių. Išgirskite Miegalėnų, Širvintų, Seirijų, Liepalingio, Akmenės, Daukšių ir kitų apylinkių šnekas.

Leidiniai suteikia ne tik naujų žinių apie tarmes. Įdomu daugiau sužinoti ir apie įvairių regionų gyventojų papročius, pasaulėžiūrą, tradicijas, kasdieninę buitį ar šventes. Autoriai pateikia įdomių istorinių ir sociolingvistinių pastabų, nagrinėja įvairius rašytinius tekstus, kalbos, sintaksės, leksikos, akustines ir audicines ypatybes, sąveiką su kitomis tarmėmis ar užsienio šalių kalbomis. Mokslininkai nagrinėja, kaip archajiškos regioninės tarmės kinta šiais laikais, pateikia žemėlapių, aprašų, istorinio konteksto.

Kategorijoje „Lietuvių kalbos tarmės ir šnektos“ pirkti online siūlome ir keletą tarmių žodynų bei chrestomatiją. Šie leidiniai skirti besimokančiam jaunimui, mokytojams ir visiems suaugusiems skaitytojams, kurie neabejingi savo kalbai. Tarmių tyrinėjimai – proga pažinti savo šalį, jos kultūrą. Domėtis savo kalba rekomenduojame tiek vyrams, tiek moterims, tiek mokslininkams, tiek mėgėjams – visiems.

Nelaukite ir įsigykite vertingų knygų. Mes nuolat rengiame įvairias akcijas bei išpardavimus ir stengiamės užtikrinti geras kainas. Naujų ir populiarių knygų nebrangiai įsigysite ir sau, ir vaikams.