-10% NUOLAIDA VISKAM su kodu: SEKMADIENIS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Archeologija – ypač svarbi mokslo sritis, kurios dėka mes galime sužinoti, kaip gyveno žmonės prieš kelis šimtus ar net tūkstančius metų. Archeologija kartais tampa vieninteliu šaltiniu norint pažinti tam tikros vietovės gyvenimą ir istorinę raidą. Turime būti dėkingi vyrams ir moterims, kurie su nepaprastu kruopštumu atkasa istorinius radinius, juos analizuoja ir visuomenei pateikia tyrimų išvadas. Daug įdomių pasakojimų rasite mūsų parengtoje knygų kategorijoje „Knygos apie archeologiją“. Čia pirkti online galėsite geriausių Lietuvos ir užsienio specialistų leidinius.

Rasta: 71
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Senoji Europa | Marija Gimbutienė
  • Nemokamas knygos pristatymas
36,99 €
Turime sandėlyje
Lietuvos archeologija 44 |
11,59 €
Turime sandėlyje
Lietuvos archeologija 43 |
11,59 €
Turime sandėlyje
Lietuvos archeologija 41 |
10,29 €
Turime sandėlyje
Rasta: 71
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Skaitytojus, žinoma, labiausiai domina mūsų šalies istorija, todėl tarp TOP skaitomiausių knygų dominuoja baltų archeologiniai tyrinėjimai. Smalsuolių žinias turtins populiarus Lietuvos istorijos instituto leidinys „Iš baltų kultūros istorijos“, kuriame skelbiami habilituoto daktaro Adolfo Tautavičiaus, jo mokinių ir kolegų iš Lietuvos, Lenkijos bei Rusijos straipsniai.

Prabangaus leidimo Eugenijaus Jovaišos knyga „The Aestii. The Western Balts“ išleista anglų kalba, todėl ją siūlome dovanoti užsienio draugams, kurie nori daugiau sužinoti apie mūsų šalies praeitį.

Archeologinės knygos atskleidžia daugybę paslapčių. Kaip rengėsi žmonės prieš kelis šimtus metų? Kaip puošėsi prieš tūkstantmetį? Kokias įrankiais apdirbdavo maistą? Kaip atrodė pirmieji ginklai ar net pinigai? Koks gyvenimas prieš kelis amžius virė šiuolaikiniuose didmiesčiuose?

Tokie klausimai įdomūs ne tik suaugusiems, bet ir vaikams bei jaunimui, kurie gal skaityti tyrimų ir nenori, bet mielai apžiūrinėja senovinių daiktų iliustracijas. Štai, pavyzdžiui, Mykolo Michelberto knygoje „Romėniškojo laikotarpio emaliuoti dirbiniai Lietuvoje“ aptariami II-V amžiaus radiniai su emale. Autorius pristato emaliuotų dirbinių istoriją bei palikimą.

Geriausias archeologines knygas rengė savo srities specialistai, tokie kaip Eglė Griciuvienė, Audronė Bliujienė, Ramunė Bračiulienė, Mindaugas Bertašius, Daiva Luchtanienė, Valdemaras Šimėnas ir kiti.

Autoriai tyrinėja atskirus regionus, pvz., Žemaitiją, paminklus, mūšių vietas (Sven Ekdahl „Ieškant 1410 m. Žalgirio mūšio lauko. Nauji 2014-2019 m. tyrimai su metalo ieškikliais“), neria į giliausius miesto sluoksnius (Mindaugas Bertašius „Dingęs miestas. Viduramžių Kaunas archeologinių tyrimų duomenimis“), pasakoja apie piliaviečių, piliakalnių (Balys Buračas „Lietuvos piliakalniai“) ir senųjų gyvenviečių kasinėjimų rezultatus.

Archeologijos kategorijos knygos sudomins tiek istorikus profesionalus, tiek mėgėjus, taip pat studentus ir kitus skaitytojus. Internetu pirkti kviečiame ne tik archeologines, bet ir kitų žanrų istorines knygas. Visada rekomenduojame pasižvalgyti po išpardavimus bei atkreipti dėmesį į dienos akcijas. Jas rengiame dažnai ir tikime, kad tikrai atrasite naujų, gerų ir įdomių knygų už gerą kainą.