Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Neįmanoma įsivaizduoti šiuolaikinio pasaulio be žinynų ir enciklopedijų. Net ir šiais technologijų laikais mes naudojamės šiais faktų rinkiniais, nes jie patikimi ir aiškūs.
Rasta: 13

Didžioji būtybių knyga (2-oji laida) | Kotryna Zylė
-10% su kodu: PATOGU
16,15 €
Kaina su kodu: 14,54 €
Turime sandėlyje
Mano pirmoji klausimų ir atsakymų knyga |
-10% su kodu: PATOGU
14,84 €
Kaina su kodu: 13,36 €
Turime sandėlyje
20 nepaprastų pasaulio stebuklų | Roberto Morgese
-60% su kodu: PATOGU
14,77 €
Kaina su kodu: 5,91 €
Turime sandėlyje
Britannica. Kodėl? Pirmoji enciklopedija | Sally Symes, Stephanie Drimmer
  • Nemokamas knygos pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
31,99 €
Kaina su kodu: 28,79 €
Turime sandėlyje
Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti. Hogvartso bibliotekos knyga | J. K. Rowling
-28% su kodu: PATOGU
14,21 €
Kaina su kodu: 10,23 €
Turime sandėlyje
Maisto atlasas (knyga su defektais) | Annalisa Beghelli, Genny Gallo
-10% su kodu: PATOGU
3,49 €
Kaina su kodu: 3,14 €
Turime sandėlyje
Didžioji drakonų knyga | Federica Magrin
-22% su kodu: PATOGU
9,99 €
Kaina su kodu: 7,79 €
Turime sandėlyje
Rasta: 13

Žmonės visada buvo smalsūs, jie rinko ir kaupė žinias, bandė jas sisteminti. Pirmiausia tai buvo žodynai, jie atsirado maždaug II tūkst. prieš mūsų erą Senovės Egipte. Šių laikų enciklopedijos, kokias mes jas matome dabar (su iliustracijomis), atsirado XVIII amžiuje.

Jeigu žodyne pateikiami abėcėlės tvarka išdėstytų žodžių apibrėžimai, suteikiantys minimalią informaciją apie objektą ar sąvoką, tai enciklopedijos viską aiškina giliau, išsamiau, vaizdingiau.

Enciklopedija – pažintinis-mokomasis leidinys, kuriame išsamiai išdėstyta informacija apie tam tikrą sritį: gamtą, mokslą, meną, žmogų, istoriją, visatą ir kt. Jose pateikiami ne tik faktai, bet ir su ta sritimi susiję įvykiai, veikėjų biografijos ir daug kitos informacijos.

Vaikystėje ypač svarbu išsaugoti žinių troškimą ir patenkinti natūralų vaiko smalsumą, svarbu paprastai ir aiškiai atsakyti į užduotus (ir dar neužduotus) kausimus. Vaikų enciklopedijos padeda vaikams pažinti aplinką ir naujus reiškinius. Enciklopedijas ruošiantys autoriai, iliustratoriai ir redaktoriai kuria leidinius, kurie skirti patraukti vaiko dėmesį. Juk enciklopedija - tai langas į pasaulį. Jose vaikai ras atsakymus į daugybę „kodėl“ ir „kaip“, jos skatins vaiko pažinimo troškimą.

Kaip išsirinkti gerą enciklopediją bet kurio amžiaus vaikams? Renkantis knygą svarbiausia taisyklė – leidinys privalo atitikti skaitančiojo amžių. Mažiesiems skirtose enciklopedijose visada yra minimaliai informacijos ir daug paveikslėlių. Kuo vaikas vyresnis, tuo informacijos, faktų ir aprašymų daugiau. Juk enciklopedijos paskirtis - suteikti skaitytojui kuo daugiau žinių apie jį dominančią sritį.

Enciklopedijose informacija gali būti pateikta abėcėlės tvarka arba chronologiškai. Enciklopedijas rengia autorių komandos, specialistai, turintys gilių žinių apie konkrečią sritį. Enciklopedijos gali būti spausdintos arba internetinės. Britannica ar Wikipedia - tai plačiai naudojami žinių šaltiniai, padedantys žmonėms greitai ir patogiai surasti reikiamą informaciją arba susipažinti su naujais faktais.

Enciklopedijos  patrauklios ne tik savo turiniu, bet ir apipavidalinimu: spalvotos iliustracijos, žemėlapiai, diagramos – visa tai suteikia galimybę lengvai ir suprantamai perteikti mokslo populiarinimo tekstą.