⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Laisvės alėja, Žaliakalnis, Aleksotas, Kauko laiptai, Vytauto Didžiojo universitetas. Tai - Kaunas. Dviejų didžiausių Lietuvos upių santakoje įsikūręs antrasis pagal dydį Lietuvos miestas.

Rasta: 57
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Kauno istorijos metraštis T. 19 |
14,99 €
Turime sandėlyje
Kauno istorijos metraštis T. 18 |
13,99 €
Turime sandėlyje
Kauno istorijos metraštis T. 17 |
6,99 €
Turime sandėlyje
Kauno getas 1941-1944 | Arūnas Bubnys
6,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 57
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Atvažiuoti į Kauną paprasta. Sužinoti įdomybių apie Kauną  - taip pat nesunku, tereikia paskaityti vieną ar kitą šiam miestui skirtą knygą. Tokias knygas interneto knygyne patogupirkti.lt galima rasti vienoje vietoje, kategorijoje „Kauno istorija“.

Besidomintiems moksliniais darbais pirmiausia siūlome nuo 1998 metų leidžiamą tęstinį leidinį - „Kauno istorijos metraštis", kuriame skelbiami istorikų, filologų, architektų ir kitų mokslinių sričių darbuotojų straipsniai apie Kauną.

Nemuno ir Neries santakoje įsikūręs miestas unikalus ir savo istorija, ir architektūra, ir ten gyvenusias bei kūrusiais žmonėmis. Kaunas buvo ypač garsus tarpukariu, kuomet jis itin sparčiai plėtėsi, čia buvo įkurtas pirmasis universitetas. Apie šį laikotarpį pasakoja ir vienas skaitomiausių ir perkamiausių leidinių - Giedrės Milerytės-Japertienės knyga „Kai Kaunas buvo Kaunas“.  Tarpukario Laikinosios sotinės gyvenimui skirta ne mažiau puiki Juozo Brazausko knyga „Legendinė „Konrado“ kavinė“, pasakojanti apie to meto intelektualų ir menininkų gyvenimą.

Dalis šios kategorijos leidinių skirta žydiškajai Kauno istorijai. Šios knygos ne tik apžvelgia Kauno žydų bendruomenės ir geto istoriją bei šios bendruomenės gyvenimą iki Holokausto. Savąją Holokausto istoriją tam skirtoje knygoje „Slaptoji Kauno žydų geto policijos istorija: parašyta nežinomų Kauno žydų geto policijos pareigūnų“ pasakoja ir Kauno geto policininkai.

Vytenis Almonaitis ir Junona Almonaitienė parengė ir išleido jau ne vieną žinyną keliautojams. Net du šių autorių žinynai skirti Kaunui - „Kauno senamiestis“ ir „ Kauno naujamiestis“. Šie leidiniai bus įdomūs ne tik miestą lankantiems svečiams, bet ir jo gyventojams, norintiems geriau pažinti savo gimtąjį miestą. Šiuose kelionių vadovuose raiste ne tik gausiai iliustruotą informaciją apie miesto archtektūrą, kultūrą ir istorinį paveldą, bet ir sužinosite apie muziejus, teatrus ir kitas lankytinas vietas.

Pirmojo lietuviško universiteto atidarymas 1922 m. tapo itin svarbiu įvykiu Kaunui. Besidomintys Vytauto Didžiojo universiteto istorija ir veikla viską ras šiai mokslo įstaigai skirtose knygose - Antanas Kulakauskas „Pirmoji lietuviška alma mater. Trumpa klasikinio universiteto Kaune istorija“ bei knygoje „ ietuvos universiteto tapsmas (1916–1922 m.). Dokumentų rinkinys“. Negalima nepaminėti ir kitos ne mažiaus svarbios miestui auštosios mokyklos - Kauno technologijos universiteto. Visiems, kurie dar prisimena savo mokslus Kauno politechnikos institute, Audronės Veilentienės knyga „Kauno technologijos universiteto istorijos kelias“ padės jį prisiminti, o kitiems - susipažinti su šio universiteto istorija ir raida.

Norint šiek tiek poetiškesnio žvilgsnio į Kauną jį rasite  atsivertę knygą „Susitikim Kaune" – Kaunas per tris nerimuotas eilutes, per haiku. Knyga gausiai iliustruota. Pažinkite Kauną per poeziją ir fotografiją.

Šioje kategorijoje siūlomos ir knygos apie bažnytinį miesto paveldą - „Kauno Arkikatedra bazilika“ ar „Kauno Arkivyskupijos bažnyčios“, o ieškantiems informacijos apie Kauno benediktinių vienuolyną galime pasiūlyti net dvitomį.

Mūsų knygyne visada rasite jus dominančias populiarias ir informatyvias knygas, o daugelį iš jų galite įsigyti itin patraukliomis kainomis. Naršykite po patogupirti.lt „lentynas“ ir raskite viską, kas jus domina.