Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Pasakėčios – trumpi, alegoriniai, pamokantys kūriniai, kuriuose išminties ras įvairaus amžiaus skaitytojai. Kviečiame geras ir įdomias šio žanro knygas įsigyti internetu, juoktis, mokytis ir skaityti kartu su visa šeima.

Rasta: 16

Išminties riešutėliai. Gražiausios pasakėčios vaikučiams gliaudyti |
-10% su kodu: PATOGU
12,84 €
Kaina su kodu: 11,55 €
Turime sandėlyje
Nuotykių karalystė. Pasakos ir pasakėčios |
-10% su kodu: PATOGU
10,50 €
Kaina su kodu: 9,45 €
Turime sandėlyje
Žalioji sakmių knyga. Skiemenuotos sakmės ir pasakėčios |
-10% su kodu: PATOGU
4,09 €
Kaina su kodu: 3,68 €
Turime sandėlyje
Mėlynoji pasakų knyga. Skiemenuotos pasakos |
-10% su kodu: PATOGU
3,69 €
Kaina su kodu: 3,32 €
Turime sandėlyje
Neužmirštamos pasakėčios (5 knygutės) (knyga su defektais) |
-10% su kodu: PATOGU
3,99 €
Kaina su kodu: 3,59 €
Turime sandėlyje
Rasta: 16

Trumpos pasakėčios neprailgsta, tačiau įsimena ilgam. Pagrindiniai tokių pasakojimų herojai yra gyvūnai, daiktai, kartais ir žmonės. Pasakėčios apie gyvūnus – priemonė parodyti mūsų pačių elgesį. Alegoriniuose pasakojimuose išryškinamos moralinės ir socialinės savybės, stereotipai ir elgesys. Moralas gana aiškiai suformuluotas.

Daugelis žmonių vengia didaktikos ir pamokymų, tačiau pasakėčios žavios tuo, kad jose mokoma neįkyriai, o pavyzdžiai yra įdomūs bei įtraukiantys. Paveikūs pasakojimai daro įtaką tiek vaikams, tiek suaugusiems skaitytojams. Pasakėčiose išryškinamos žmogiškosios vertybės: sąžinė, išmintis, draugystė, tiesa, pagalba kitiems. Pasipūtėliai, tinginiai ir kvailiai – smerkiami.

Žanro pradininku laikomas graikas Ezopas, gyvenęs 620 m. pr. Kr – 560 m. pr. Kr. Nieko nenustebins, kad Ezopo pasakėčių rinktinė yra viena TOP skaitomiausių šio žanro knygų. Ne vieno leidimo sulaukusį rinkinį rekomenduojame pirkti online. Toks leidinys praturtins kiekvienų namų lentynas, juk klasika niekada nesensta. Beje, įdomus faktas, kad niekas nežino, ar Ezopas tikrai egzistavo. Jo pasakėčios užrašytos tik šios mitologizuotos asmenybės mirties.

Knygų su Ezopo pasakėčiomis galime pasiūlyti tiek suaugusiems vyrams bei moterims, tiek perpasakotų ir pritaikytų mažiems vaikams. Pastarųjų knygelės gausiai iliustruotos, o svarbiausios pamokos mažyliams įstringa ilgam.

Interneto knygyne galite įsigyti ir daugiau pasakėčių knygų, kurios yra subalansuotos mažiausiems skaitytojams. Vaikai, nagrinėdami gražius paveikslėlius, skaitydami linksmas istorijas ir žaisdami ugdančius žaidimus, ne tik smagiai leis laiką, bet tuo pačiu ir mokysis. Jiems patiks gerai žinomos, populiarios istorijos apie skruzdę ir balandį, lapę ir gandrą, vilką ir ėriuką.

Nors pasakėčių žanras kildinamas iš Graikijos, istorijų fragmentus ir siužetus perėmė įvairios tautos ir panašių motyvų aptiksime net ir lietuvių liaudies folklore. Be to, pasakėčias rašė ir gerai žinomi mūsų šalies klasikai: K. Donelaitis, S. Stanevičius, A. Savickis, J. Anusavičius, V. Kudirka ir kiti. Siūlome nepraleisti progos ir susipažinti su lietuvių kūryba.

Įdomių knygų, kurios įtiks ir išrankiam jaunimui, ir smagių skaitinių ieškantiems senoliams, galite įsigyti pigiau. Žemų kainų ieškokite tarp karštų akcijų ir teminių išpardavimų. Jų metu nukainuojame tiek naujienas, tiek populiarias, skaitytojų jau pamėgtas knygas. Plačiame asortimente išsirinks kiekvienas, o knygų laukimas neprailgs, nes užsakymus pristatome itin greitai.