Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Mažasis princas

Kaina: 11,21 €
Kaina su kodu: 8,07 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
 • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-10-11 Auksė

Labai rekomenduoju. Mano mazasis princas kartais juokiesi, o kartais susijaudindavo. Labai idomu, iš kuExupery turejo tokia vaizduote.


2024-04-30 11.209 InStock
Į krepšelį 8,07 € -28% su kodu
PATOGU

Knygos "Mažasis princas" aprašymas

„Štai kokia mano paslaptis. Ji labai paprasta: matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis.“

Antuano de Sent Egziuperi (Antoine de Saint-Exupéry ) „Mažasis princas“ – literatūros klasika, knyga, nuolat minima tarp skaitomiausių, vertingiausių knygų vaikams, tačiau taip pat mielai, tik kiek giliau, skaitoma ir suaugusiųjų.

„Mažasis princas“ – tai filosofinė alegorinė pasaka, pirmą kartą išleista antrojo pasaulinio karo metu, 1943 metais. Pats knygos autorius sako, jog, nors ir pasaka, ji skirta suaugusiems, nes aprašomos vertybinės dilemos, žmogaus likimas ir pasirinkimai, santykių problemos.

Vis dėlto knyga gana greitai užkariavo vaikų širdis, o vaikų literatūros tyrinėtojas Kęstutis Urba teigia pastebėjęs, kad „Mažajį princą“ ypač mielai skaito jaunesni vaikai ir suaugusieji, bet ne paaugliai. K. Urbos teigimu, šios knygos tikrai nereikėtų atiduoti tik suaugusiems, nes, pasak jo, nuostata, kad vaikų literatūra turi būti labai paprasta ar primityvi, yra gerokai pasenusi.

Pagrindinis kūrinio veikėjas – Mažasis princas – auksaplaukis berniukas, keliaujantis po skirtingas planetas, ieškantis draugų ir bandantis pažinti tų planetų gyventojus, suprasti juos ir rasti atsakymus į daugybę jam kylančių klausimų – kartais vaikiškai naivių, tačiau labai tikslių ir svarbių. Jis sutinka įvairių planetų gyventojus, kurie dažniausiai įkūnija žmogiškąsias ydas ir parodo kelią vertybių link. Ką jau kalbėti apie ikoniškuosius epizodus su lape ir rože, kurie be moralizavimo moko draugystės ir santykių paslapčių.

„Jeigu, pavyzdžiui, ateisi ketvirtą valandą popiet, aš jau nuo trečios pradėsiu jaustis laimingas.“

Kūrinio pasakotojas – lakūnas, kurio lėktuvas nukrenta Sacharos dykumoje, kur jis ir sutinka Mažąjį princą. Šis pasakotojas turi labai daug bendro su knygos autoriumi Antuanu de Sent Egziuperi, antrojo pasaulinio karo metais tarnavusiu karo žvalgybos aviacijoje ir nuo 12 metų susidomėjusiu aviacija.

Knygos „Mažasis princas“ autorius Antoine de Saint-Exupéry – prancūzų rašytojas ir lakūnas, gimęs 1900 m. Lione. Pirmą kartą lėktuvu į orą pakilo būdamas vos 12 metų ir nuo to laiko nenustojo domėtis aviacija, tapo profesionaliu lakūnu. Prieš pasaulinę šlovę dovanojusią knygą „Mažasis princas“ A. de Sent Egziuperi išleido knygas: „Pietų paštas“ (1929), „Naktinis skrydis“ (1931), „Žemė, žmonių planeta“ (1939), „Karo lakūnas“ (1942). Šios knygos išverstos į pagrindines pasaulio kalbas, taip pat į lietuvių kalbą. 1943 m. parašė knygą „Mažasis princas“, atnešusią jam pasaulinį pripažinimą, kuriuo pasidžiaugti autoriui teko labai neilgai. Rašytojas žuvo 1944 m. liepos 31 d. vykdydamas karinę užduotį.

Iš prancūzų kalbos vertė Pranas Bielauskas

ĮŽANGA

Kartą, kai man buvo šešeri, knygoje apie pirmykščią girią, pavadintoje Šiaip pasakojimai, pamačiau nuostabų paveikslėlį. Ten buvo nupieštas smauglys, ryjantis kažkokį žvėrį. Štai to piešinio kopija.

Knygoje buvo parašyta: „Smaugliai praryja visą savo auką nekramtydami, užtat jie negali nė krustelėti ir pusę metų miega ją virškindami".

Tada daug mąsčiau apie džiunglių nuotykius ir galiausiai spalvotu pieštuku man pavyko nupaišyti savo pirmąjį piešinį. Piešinį numeris 1. Jis atrodė taip:

Savo šedevrą parodžiau suaugusiems žmonėms ir paklausiau, ar jiems mano piešinys baisus. Jie atsakė:

- Kodėl skrybėlė turėtų būti baisi?

Bet aš buvau nupiešęs ne skrybėlę, o smauglį, kuris virškina dramblį. Tada nupiešiau vidų, kad suaugusieji galėtų suprasti. Jiems visada reikia paaiškinti. Mano piešinys numeris 2 atrodė taip:

Suaugusieji man patarė nepiešti smauglių nei iš išorės, nei iš vidaus, o verčiau domėtis geografija, istorija, aritmetika ir gramatika. Todėl būdamas še-šerių atsisakiau puikios dailininko karjeros. Patyręs nesėkmę su piešiniais numeris 1 ir numeris 2, labai nusiminiau. Suaugusieji niekad nieko nesupranta patys, o vaikams pabosta visą laiką jiems aiškinti ir aiškinti...

Tad turėjau rinktis kitą profesiją ir išmokau vairuoti lėktuvus. Apskridau jais beveik visą pasaulį. Ir geografija man iš tikrųjų labai pravertė. Aš įstengdavau iš pirmo žvilgsnio atskirti Kiniją nuo Arizonos. Tai labai naudinga, jei pasiklysti naktį.

Per savo gyvenimą man teko be galo daug bendrauti su begale rimtų žmonių. Aš ilgai gyvenau tarp suaugusiųjų. Prisižiūrėjau į juos iš labai arti, bet mano nuomonė apie juos ne kaži kiek pagerėjo.

Kai sutikdavau suaugusįjį, kuris man atrodydavo truputį nuovokesnis už kitus, išbandydavau jį savo piešiniu numeris 1, kurį išsaugojau. Norėdavau sužinoti, ar tas žmogus iš tikrųjų ką nutuokia. Bet visada išgirsdavau tą patį atsakymą: „Tai skrybėlė". Todėl daugiau nebesikalbėdavau su juo nei apie smauglius, nei apie pirmykščias girias, nei apie žvaigždes. Nusileisdavau iki jo lygio, ir mudu šnekėdavomės apie bridžą, golfą, politiką ir kaklaraiščius. Ir tas suaugėlis būdavo labai laimingas susipažinęs su tokiu protingu žmogumi...


 • Pavadinimas originalo kalba: Le Petit Prince
 • Autorius: Antuanas de Sent Egziuperi
 • Serija: Mažasis princas
 • Leidėjas: Alma littera
 • Išleidimo metai: 2022
 • Knygos puslapių skaičius: 128
 • Formatas: 14x20, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9786090153642
 • Vertėjas: Pranas Bieliauskas
 • Iš kokios kalbos versta: prancūzų

Kiti taip pat domėjosi


2022-10-12

Tiesa sakant, as negaliu iki galo suprasti sios istorijos prasmes. Negaliu iki galo suvokti svarbiu zinuciu, kurias autorius bando perteikti sioje istorijoje..

2022-10-11

Labai rekomenduoju. Mano mazasis princas kartais juokiesi, o kartais susijaudindavo. Labai idomu, iš kuExupery turejo tokia vaizduote.

2022-10-07

Net geriau nei pirmą kartą. Nuostabu, kaip tokia paprasta istorija gali priversti pajausti tiek daug dalykų.

2022-10-06

Galbut as perskaiciau šią knygą kiek per velai o gal tiesiog per anksti...

2022-10-05

prasminga knyga, iliustruota lengvomis ir zaismingomis metaforomis, iliustracijomis.

2022-10-04

Magiska, grazi, jaudinanti ir uzburianti. nieko neskaitykite apie sia knyga. tiesiog perskaitykite ir leiskite, kad fantastiskas veikėjas jus nustebintu.

2022-10-02

Atrodo, kad knyga skirta vaikams. Net knygos pradžia gali būti suvokiama kaip vaikų literatūros siužetas. Tačiau perskaičius pirmuosius tris puslapius, supranti, kad taip nėra.

2022-02-13

2021-09-06

Tikiu, kad kiekvino širdyje yra mažasis princas, bet daugelis apie tai tiesiog paimiršta, arba su laiku nebegirdi jo plono vaikiško balselio. Linkiu, klausyt kad girdėtum, žiūrėt kad matytum, ir kalbėt kad suprastų.

2021-08-05

Pervertinama knyga

2021-07-20

Man "Mažasis princas" įkvėpimo šaltinis. Kai liūdna ar nesiseka, kai reikia gerų pozityvių minčių.

2021-07-15

Gražiausia skaityta istorija. Nieko tauresnio ir jautresnio tikriausiai ir neteko skaityti. Dabar prisiminiau, kodėl vaikystėje man taip patiko lapės :))

2021-07-14

Tai buvo pati mano mėgiamiausia knyga vaikystėje. Ne vieną ir ne du kartus skaityta, iliustracijas visas buvau net persipiešus per kalkę į sąsiuvinį. :)

2021-07-14

Labai gražus ir šiltas kūrinys, net tik vaikams, bet ir suaugusiems, kiekvienas įžvelgs savitą prasmę.

2021-07-05

Tikrai nesuprantu, kuom šis paprastas kūrinys yra nepaprastas

2021-06-10

Ne tik tekstas, bet ir iliustracijos mane sužavėjo. Manau, kad jokia kita knygelė vaikams nepasieks tokio lygio.

2021-06-09

Rekomenduočiau ir vaikams, ir suaugusiems. Pats pirmą kartą perskaičiau suaugęs.

2021-06-08

Tai knyga, kurią gyvenime skaitysi ne vieną kartą ir kaskart vis atrasi kažką naujo.

2021-06-07

Ši knyga taip giliai gili, kad tinkanti ir suaugusiems.

2021-06-03


Kiek daug “Mažojo princo” variantų šiame knygyne! Net nežinau, kurį ir išsirinkti, visi atrodo puikūs.

2021-06-03

Kaip gaila, kad autorių ištiko tragiškas likimas, neabejoju, kiek puikių kūrinių jis dar būtų mums padovanojęs.

2021-06-02


Universali knygelė. Ne tik vaikui, bet ir suaugęs joje atras tikrai daug. Rodos paprasta, bet kiek daug jautrumo, šilumos ir meilės joje telpa. Sugraudino iki ašarų.

2021-06-02

Mes visi atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinam. Už gyvūnus, už draugus, artimuosius ir mylimuosius. Už draugystę nėra nieko svarbesnio.

2021-05-31

Pasaulio išmintis, vaiko lūpose, mažoje knygelėje.

2021-05-26

Tiek daug tiesos, matyt žmonės visais laikais buvo tokie pat.

2021-05-24

Nepamirštama, tobula, teisinga. Viena tobuliausių knygų.

2021-05-20

Ši knyga nuostabi! Negaliu patikėti, kad perskaičiau pirmą kartą, bet tuo pačiu ir džiaugiuosi, kad neperskaičiau anksčiau, dabar suprantu daug daugiau.

2021-05-19

Skaičiau jau suaugusi, patiko paprastumo filosofija, kurią galima pritaikyti kiekvieną dieną.

2021-05-18

Pirmą kartą šią knygą perskaičiau būdama aštuonerių. Tai buvo pirmoji knyga, kurią perskaičiau pati.

2021-05-17

Puiki vaikiška knyga, kurioje yra daug prasmės, todėl ją gali skaityti bet kas.

2021-05-14

Skaičiau vaikystėje, skaitau ir dabar, po dvidešimties metų. Tuomet atrodė kaip labai graži ir vaizdinga pasaka, o iš tikrųjų tai nuostabi istorija su gilia potekste. Didžiausias autoriaus talentas pasiekti kiekvieno skaitytojo širdį ir mintis, nesvarbu, kokio jis amžiaus.

2021-04-29

Pasidarai amžinai atsakingas už tą, su kuo susibičiuliauji.

2021-04-28

Turiu "Mažąjį princą" dovanotą man 1987 metais, viršelis ir iliustracijos tos pačios originalios, tik knygos formatas didesnis. Dabar nupirkau dukterėčiai ir būtinai užrašysiu datą.

2021-04-28

opa kaip gerai !

2021-04-28

Skaitau savo dukrai. Dabar tas KODĖL? amžius, kai viską reikia paaiškinti, turim gerų temų pokalbiams.

2021-04-28

nuoširdžiai nesuprantu, kas čia tokio nerealaus? Taip gera knyga, bet yra tūkstančiai geresnių knygų ir geresnių rašytojų, kad ir Kamiu, Remarkas, Dostojevskis, Hugo,Dikensas ir tt.

2021-04-26

Klasika. Čia viena iš tų knygų kuri privalo būti kiekvieno lentynoje ir taškas. Aišku, ne tik būt, bet ir perskaityta ir įsigilinta.

2021-04-26

Kiekvienas personažas šioje knygoje yra tam tikras visuomenės atspindys. Čia nėra pasaka vaikams, čia labai rimta knyga parašyta saugusiam skaitytojui.

2021-04-23

Mažąjį princą skaitau, kai prigaunu save, jog per daug bambu, skundžiuosi, arba tiesiog būnu pikta. Atsiverti , paskaitai ir viskas grįžta į vėžias. Man ši knyga suteikia labai daug pozityvo, tokio vaikiško džiaugsmo.

2021-04-20

O kaip norėjau būtent su šituo viršeliu Mažojo Princo. Visiška vaikystės nostalgija!

2021-04-19

Mažąjį princą galima skaityti vėl ir vėl ir vėl. Galima atsiversti bet kurį puslapį, pradėt skaityt ir rasi tikros gyvenimo išminties.

2021-04-19

Gražiausi dalykai nematomi akimis. Love love love.

2021-04-16

Pamenu man Mažąjį princą padovanojo močiutė kokioj 6-7 klasėj. Nepasirodė įdomi gal net neperskaičiau, bet buvo tiesiog per anksti. Mažasis princas knyga ne vaikams

2021-04-15

visada prieš prasidedant kažkokiems santykiams klausiu vaikinų ką jie mano apie "Mažąjį princą". Labai greit tampa aišku, kur nuves ta draugystė.

2021-04-14

nemirštanti klasika.

2021-04-13

Nepažįstu žmonių kas neskaitė Mažojo princo. tikriausiai ir nenorėčiau susipažinti, nes jie tik matytų skrybėlę ;)

2021-01-29

ER

2020-01-31

jojojo

2011-05-04

skaityti visiems

Parašykite atsiliepimą apie "Mažasis princas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikinė literatūra 9-12 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Mažasis princas", kurį pristato Antuanas de Sent Egziuperi (Antoine de Saint-Exupery). Siūlome ne tik išsamų "Mažasis princas" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Antuanas de Sent Egziuperi (Antoine de Saint-Exupery). Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Mažasis princas". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Mažasis princas" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Mažasis princas" perkama kartu