NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Florida

4.6
(12 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2023-04-01 Marijona

kiekviena istorija buvo tokia skirtinga, tačiau ją siejo niūrus tonas ir Floridos fonas. Netgi kitur vykstančios istorijos buvo paveiktos tvankios dvasios, randamos tik saulėtoje būsenoje.


Šiuo metu neparduodama

2024-03-31 11.51 SoldOut

Knygos "Florida" aprašymas

Romano „Moiros ir Furijos“ autorės naujausias kūrinys.

Amerikiečių rašytoja Lauren Groff naujajame apsakymų rinkinyje kviečia į „Floridą“ – vienu metu ir prijaukintą, ir laukinę.

Gaivališkos Floridos kasdienybės pakraščiuose siaučia audros, tyko panteros, atsiveria smegduobės ir šnypščia gyvatės. Tačiau didžiausias paslaptis slepia ne žmogų supanti aplinka, bet pati žmogaus prigimtis. Florida, tai pasaulis, kuriame bando išgyventi labai skirtingi žmonės - savo vietos čia ieško: bevaikė šeima, motinos paliktos dvi seserys, praeitį pamiršti bandanti jauna moteris, bename tapusi buvusi akademikė...

Lyg leitmotyvas, visuose apsakymuose apsilanko pagrindinė knygos herojė – stipri ir ryžtinga moteris, žmona ir motina. Kol vyras migdo vaikus, ji leidžiasi klajoti naktinio miesto gatvėmis ir stebi čia gimstančias istorijas.

Nors apsakymų veiksmas keliauja per daugybę miestelių, supažindina su įvairiais veikėjais ir pasakoja šimtmečių senumo įvykius, Florida išlieka pagrindinė knygą integruojanti ašis, visų novelių gravitacinis centras. Jos kraštovaizdis, klimatas, istorija ir gyvenimo būdas – tai ir knygos energija, ir nuotaika, ir visko prieglobstis.

Rašytoja nekuria magiškojo realizmo atmosferos, tačiau tarsi nutrina ribas tarp tikrovės ir iliuzijos. Jos apsakymų personažai tuo pačiu metu tarsi ir patiria, ir sapnuoja tai, kas vyksta. Paslaptingą, fantasmagorišką atmosferą kuria ne tik aprašomi įvykiai, bet ir Lauren Groff pasakojimo stilius. Vienas kitas juokelis, smurto blyksnis, liūdesio bangos – visa tai įrėmina vienatvės, įniršio, kasdienybės ir prabėgančio laiko temas. O už viso to slypi žmogaus emocijos – malonumas ir skausmas, viltis ir bejėgiškumas, meilė ir įniršis, visa, kas sudaro egzistencijos prasmę.

Lauren Groff (g. 1978 m., Niujorke) – viena įdomiausių šiuolaikinių amerikiečių rašytojų. Ją išgarsino trečiasis romanas „Moiros ir Furijos“, tapęs „Amazon“ metų knyga ir mėgstamiausiu Baracko Obamos 2015-ųjų kūriniu. „Florida“ taip pat neatsilieka nuo savo pirmtakės: ji tapo pasauliniu bestseleriu, o 2018 m. buvo nominuota „National book Awards“ ir „Kirkus Prize“ apdovanojimams.

„Florida“ – gaivinanti proza neramiems laikams.“
„The New York Times“

„Įstrigti Lauren Groff vaizduojamoje laukinėje, pavojingoje Floridoje nejauku, tačiau atsidūrus ten, nebesinori iš ten ištrūkti.“
„Vox“

Iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė


  • Autorius: Lauren Groff
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094792779

Kiti taip pat domėjosi


2023-04-01

kiekviena istorija buvo tokia skirtinga, tačiau ją siejo niūrus tonas ir Floridos fonas. Netgi kitur vykstančios istorijos buvo paveiktos tvankios dvasios, randamos tik saulėtoje būsenoje.

2023-03-30

Supriešindamas unikaliame valstijos kraštovaizdyje randamus pavojus ir visiškai žmogaus sukurtus pavojus, Groffas parodo, kad žmonės dažnai yra baisesni nei bet kuris pitonas ar aligatorius.

2023-03-28

Tai žmogus, kuris negali pabėgti nuo gamtos arba nuo gamtos, kuris vis grįžta. Galbūt šiose novelėse yra per daug audros. Bet šiaip buvau visiškai pasinėrusi į šias mažas istorijas ir nekantrauju perskaityti daugiau Groffo.

2023-03-06

Nebaigiau šios knygos, nes man nepatiko, kaip ji rašo apie riebų kūną. Labai apmaudu.

2023-02-14

Jei jums patinka istorijos dėl jų pasakojimo kokybės ir nebūtinai ieškote galutinės pabaigos, tai ši knyga jums.

2023-02-10

Perskaičiusi pirmąją Groffo kolekcijos istoriją, turėjau daug vilčių dėl likusios jos dalies, tačiau nė viena iš kitų istorijų tikrai neprilygo pirmajai

2023-02-09

man patiko, kad kai kurios istorijos buvo tamsios, taip pat nukentejo, nes kai perskaiciau tai buvau Floridoje, jauciausi labiau susijes su istorijomis

2023-02-08

Sumaniai parašytos trumpos istorijos su pasikartojančiu motinos personažu... ne tik Floridoje; paskutinė istorija yra Prancūzijoje.

2023-02-01

Man labiau patiko ši išgalvota forma nei įprastai, nes istorijos parašytos išskirtinai gerai ir nesijaučiau apgautas dėl to malonaus pririšto lanko jausmo, kaip dažnai darau trumpą grožinę literatūrą.

2023-01-25

Tiesiog neįtikėtina. Aš perskaičiau šias istorijas ir kiekvieną kartą jomis džiaugiuosi.

2023-01-18

Išgyvenimas, nebūtinai dykumoje, bet kartais tiesiog išgyventi ilgą dieną, kuri, atrodo, niekada nesibaigia, tiesiog išgyvenant kasdienį gyvenimą. Man patiko ši knyga.

2023-01-17

Tai buvo magiškas trumpų istorijų rinkinys, sklindantis iš Floridos valstijos su pasakojimais apie žmogaus ambicijas, įniršį, atsiskaitymą ir nuoširdumą.

Parašykite atsiliepimą apie "Florida"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Florida", Lauren Groff. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Lauren Groff su knyga "Florida" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Florida" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Lauren Groff. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Florida" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Florida" perkama kartu