0

Baltos lankos

Grožinės, mokomosios ir dalykinės literatūros leidykla „Baltos lankos“ savo veiklą pradėjo kaip to paties pavadinimo akademinis žurnalas. 1991 m. įkurta redakcija turėjo būti analogas išeivijoje leistiems „Metmenims“ – sutapdavo net dalis leidiniuose publikuojamų tekstų. Vis dėlto paaiškėjo, kad amerikiečiai gali sau leisti reaguoti į aktualias problemas, o posovietinėje Lietuvoje trūksta klasikinių humanitarinių ir socialinių mokslų tekstų. Kai šalyje veiklą pradėjo „Atviros Lietuvos fondas“, rėmęs svarbiausių leidinių vertimą bei leidybą, žurnalas irgi nusprendė užsiimti leidyba. Juolab, kad keitėsi valstybės kultūros politika.

Per beveik tris dešimtmečius leidykla liko ištikima savo idealams – ji leidžia aukštos meninės ir literatūrinės vertės kūrinius, vertina originalumą ir išskirtinumą, o skaitytojams siekia suteikti tikrą skaitymo džiaugsmą. Nors didelę dalį leidyklos produkcijos sudaro grožinė literatūra, nenuskriausti ir dalykinės literatūros – ypač socialinių ir humanitarinių mokslų – gerbėjai. Veiklos nenutraukė ir leidyklos ištakomis tapęs „Baltų lankų“ žurnalas, kuriam publikuojami aktualūs kultūrologiniai, semiotiniai, literatūrologiniai tekstai.

Praėjusiame dešimtmetyje leidykla išleido populiarias Andriaus Užkalnio atsiminimų knygas „Anglija“ ir „Prijaukintoji Anglija“, o tikruoju „Baltos lankos“ bestseleriu tapo Kristinos Sabaliauskaitės tetralogija „Silva Rerum“ - keturios knygos tapo tikra lietuvių literatūros sensacija. Šiuolaikinės užsienio literatūros gerbėjai teigiamai įvertino ir šios leidyklos išleistas japonų rašytojo Haruki Murakami knygas.

Viena iš specifinių „Baltos lankos“ leidybos sričių – mokomųjų priemonių ir vadovėlių leidyba. Iš jų mokosi pradinių klasių mokiniai, o vyresniesiems siūlomos lietuvių kalbos ir literatūros bei istorijos mokymo priemonės. Kadangi skaitmenizacijos procesai keičia mokymosi pobūdį, dirbantiems su „Baltų lankų“ vadovėliais sukurta ir speciali elektroninė erdvė „e-lankos.lt“.

Leidykloje „Baltos lankos“ išleistos knygos – prestižo simbolis. Vienas leidyklos įkūrėjų, ilgametis jos direktorius literatūrologas Saulius Žukas atsimena, kai žmonės kolekcionavo jų leidžiamas knygas ir klausdavo „Ar turi visas „Baltų lankų“ knygas?“ Leidyklos redaktorius Saulius Repečka sako, kad nepriklausomybės pradžioje leistas žurnalas ir pirmosios leidyklos knygos išsiskyrė bendrame akademiniame kultūros kontekste. Tai buvo profesionalumo ir kokybės ženklas.
 
2002 m. „Baltos lankos“ žengė į knygynų rinką – anot S. Žuko, jis norėjęs sukurti vietą, kur žmonės rastų ne tik populiariausią grožinę  literatūrą, bet galėtų įsigyti ir K. Donelaičio „Metus“ ar V. Šekspyro „Hamletą“. Nors piko metu knygynai siūlydavo iki 24 tūkst. knygų pavadinimų, artėjant ekonominei krizei buvo nuspręsta knygynus parduoti ir užsiimti tik leidyba.

Baltos lankos knygos

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Korikas | Daniel Cole
12,99 €
14,99 € *
Svetimi namai | Rebecca Fleet
Nuolaida knygai -35%
9,99 €
15,19 € *
Povų vasara | Hannah Richell
12,99 €
16,09 € *
Skandalo anatomija | Sarah Vaughan
Nuolaida knygai -36%
10,99 €
16,99 € *
Dingusi sesuo | Dinah Jefferies
12,89 €
13,98 € *
Patrikas Melrouzas | Edward St Aubyn
Nuolaida knygai -23%
12,99 €
16,69 € *
saulė ir jos gėlės | Rupi Kaur
Nuolaida knygai -21%
7,99 €
9,99 € *
Įniršis Romoje | Chloe Esposito
Nuolaida knygai -36%
9,99 €
15,49 € *
Perlų žvejo žmona | Roxane Dhand
Nuolaida knygai -21%
12,79 €
15,99 € *
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5