0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Petro Repšio „Metų laikai“

Kaina internetu: 5,69 €
Kaina knygyne: 6,99 €*
Sutaupote: 1.30 € (19%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-10-31 5.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Petro Repšio „Metų laikai“ " aprašymas

Petro Repšio freska „Metų laikai“ Vilniaus universitete – vienas įstabiausių XX a. lietuvių dailės kūrinių. Ramūno Kondrato ir Vaivos Kubeckienės parengtas, jau antrasis, pataisytas leidimas supažindina Vilniaus universiteto svečius, studentus ir darbuotojus su dailininko asmenybe ir „Metų laikų“ siužetų reikšmėmis. Kiekvienas kūrinio fragmentas čia yra įvardytas ir trumpai paaiškintas. Tekstai iliustruoti freskų fotografijomis.

Petro Repšio stilius yra savitas, dažniausiai priskiriamas magiškojo realizmo krypčiai. Menininko darbai savo siužetų tirštumu primena Hieronimo Boscho (Hyeronimus Bosch) ar Piterio Breigelio (Pieter Bruegel) kūrinius, o gilios simbolinės prasmės panašios į senovės civilizacijų meną. Pastebima, kad P. Repšiui labai artimas Baroko epochos (XVI a. pabaiga–XVIII a. pradžia) stilius, kadangi pasižymi intensyvia plastika ir įvairių dailės šakų jungimu į visumą.

1974–1986 m. Petras Repšys nutapė vieną įspūdingiausių savo kūrinių – freską Vilniaus universiteto Lituanistikos centro antrojo aukšto vestibiulyje. Kūrinyje vaizduojami įvairūs lietuvių papročiai, kurie apima visą metų ciklą ir kartu pasakoja ilgamečių papročių epą. Pavadinimą „Metų laikai“ freskai suteikė lietuvių poetas Marcelijus Martinaitis (1936–2013). Freska tapyta ant šlapio tinklo al fresco technika.Parašykite atsiliepimą apie "Petro Repšio „Metų laikai“ "

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Dailės knygos

Ramūnas Kondratas, Vaiva Kubeckienė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Petro Repšio „Metų laikai“ ", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Petro Repšio „Metų laikai“ " aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Petro Repšio „Metų laikai“ " už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Petro Repšio „Metų laikai“ "? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Ramūnas Kondratas, Vaiva Kubeckienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Petro Repšio „Metų laikai“ " perkama kartu