0

Vilniaus universiteto leidykla

Vilniaus universiteto leidykla: knygos nuo 1575 metų

Dabartinė Vilniaus universiteto leidykla savo veiklą, kaip Vilniaus akademijos spaustuvė, įkurta didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio, pradėjo 1575 metais.
Vilniaus universiteto leidykla yra akademinių leidyklų lyderė Lietuvoje ir Baltijos šalyse.Kasmet išleidžia apie 50 pavadinimų knygų ir 40 tomų mokslo periodikos – pagal išleidžiamų knygų pavadinimų kiekį patenka į didžiausių visų Lietuvos leidyklų dešimtuką.
Vilniaus universiteto leidykla dalyvauja tarptautinių ir nacionalinių asociacijų veiklose: Association of European University Presses (AEUP), Lietuvos leidėjų asociacijai (LLA), Lietuvos akademinių leidyklų asociacijai (LALA), Lietuvos mokslo periodikos asociacijai (LMPA), leidykloje išleistos knygos yra pristatomos Vilniaus knygų mugėje, taip pat didžiausiose pasaulio – Frankfurto ir Londono – knygų mugėse.
Visos Vilniaus universiteto leidyklos leidžiamos knygos ir moksliniai straipsniai yra recenzuojami.
Leidykla savo veikloje vadovaujasi Leidybos etikos komiteto (angl. Committee on Publication Ethics: COPE) skelbiamomis gairėmis ir remia etiškos leidybos principus.

Vilniaus universiteto leidykla knygos

  1. 1
  2. 2
  3. 3

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Galimus etikos nusižengimus leidykla sprendžia vadovaujasi COPE struktūrinėmis schemomis.