Greitas, smagus, įtemptas ir triukšmingas - tai kortų žaidimas „Ligretto“.

Šis trumpas, bet greitas žaidimas visų su visais dėl teisės vadintis dėmesingiausiu, linksmiausiu ir laimingiausiu. Žaidimas idealiai tinka bet kuriai kompanijai. Išjudins net patį lėčiausią!

Žaidimo taisyklės itin paprastos, jas greit supras net stalo žaidimų nežaidęs žmogus.

Ligretto stalo žaidimas

Rasta: 4

Rasta: 4

Be to, visi dalyviai žaidžia vienu metu, todėl bus tikrai juokinga. Žaisti galima nuo 8 metų amžiaus.

Žaidimo tikslas - kuo greičiau atsikratyti kortų kaladės, kuri vadinasi „Ligretto“.

Pradedam! Visi dalyviai gauna po kortų kaladę, kurioje yra keturių spalvų kortos su skaičiais nuo 1 iki 10. Kiekvienas žaidėjas prieš save pasideda atverstas 3 iki 5 kortas (priklausomai nuo žaidėjų skaičiaus), tai vadinamoji „eilė“. Atskirai pasidedama atverstų 10 kortų krūvelė, kuri vadinasi Ligretto. Trečioji užverstų kortų kaladė bus atsarginė, joje - visos likusios kortos. Žaidėjų tikslas – atsikratyti visų Ligretto krūvelėje esančių kortų.

Visi žaidžia vienu metu! Žaidimas prasideda iš anksto sutartu signalu. Visi žaidėjai vienu metu deda savo kortas ant stalo. Yra tik dvi pagrindinės taisyklės: 1) kortos stalo centre dedamos nuo vieneto didėjančia tvarka ir 2) jos turi būti tos pačios spalvos. Jei tarp priešais žaidėją gulinčių atvirų kortų nėra tinkamos, reikia žiūrėti į kas trečią kortą atsarginių kaladėje. Kai kuris nors žaidėjas baigia „Ligretto“ krūvą, jis užbaigia ir žaidimą. Tuomet suskaičiuojami tašlkai.

Žaisti galima begalę kartų, o laimėjimų skaičius parodys, kuris iš žaidėjų dėmesingiausias ir greičiausias.

„Ligretto“ dėžutėje rasite rasite 4 žaidimo kalades ir taisykles. Mūsų knygyne galite įsigyti dar vieną dėžutę, tuomet galės žaisti 8 žmonės, o jeigu įsigysite ir trečią - 12 žmonių! Vienintelis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį perkant, yra dėžutės spalva, nes skirtinguose rinkiniuose yra kortelės su skirtingomis nugarėlėmis.