Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Jonas Mekas (1922 m. gruodžio 24 d. Semeniškiai, Papilio valsčius – 2019 m. sausio 23 d. Niujorkas, JAV) – lietuvių kilmės JAV filmų kūrėjas, dažnai vadinamas amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu, vienas žinomiausių 20-ojo amžiaus lietuvių menininkų, poetas, dramaturgas, eseistas, kritikas. Gyveno ir dirbo Niujorke.

Jonas Mekas knygos

Rasta: 8

Raštai, 3 tomas. Scenarijai ir pjesė | Jonas Mekas
17,89 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Raštai, 2 tomas. Proza | Jonas Mekas
16,99 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 8Augo kartu su viena seserimi ir keturiais broliais. Tėvai, Povilas ir Elžbieta, buvo ūkininkai. 1933 m. pradėjo lankyti Laužadiškio pradinę mokyklą. Papilyje baigė 5 ir 6 klases. 1943 m. baigė Biržų gimnaziją. 1944 m., trakdamasis į Vakarus, Elmshorne, Vokietijoje, kartu su broliu Adolfu pateko į karo belaisvių lagerį. Po karo studijavo Mainco universitete. 1949 m. pabaigoje persikėlė į JAV, kur apsigyveno Viljamsburge, Brukline. Vėliau menininkas įsitvirtino JAV, savo veikla garsindamas Lietuvos vardą.

Jo nuopelnus tėvynei atspindi menotyrininkės, Nacionalinės dailės galerijos vadovės Lolitos Jablonskienės, citata: „Jonas yra XX amžiaus antros pusės ir XXI amžiaus pradžios Lietuvos istorijos įsikūnijimas ir simbolis“. Kūrėjas yra apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi bei kitais svarbiais Lietuvos ir JAV meno pasaulio apdovanojimais: Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, Niujorko valstijos menų tarybos, Rokfelerio fondo, JAV Nacionalinio meno fondo apdovanojimais.  

Jono Meko knygos „Mano naktys“ dėmesio centre - subtilūs, kasdieniai asmeniniai momentai, paties menininko ir jo draugų gyvenimo akimirkos, įgyjančios sapnams būdingas nenuspėjamas, realybės ribas peržengiančias formas. Vertos dėmesio ir kitos Jono Meko knygos lietuvių kalba: „Knyga apie karalius ir žmones“; knyga „Iš pasakų krašto“, kurioje spausdinamos brolių Jono ir Adolfo Mekų surinktos ir dailininko Eugenijaus Varkulevičiaus – Varkalio piešiniais iliustruotos pasaulio pasakos, ir kiti kūriniai.

Jeigu jums patiko šios asmenybės kūryba, kviečiame pasidomėti tiek lietuvių, tiek užsienio autorių grožinės literatūros ir poezijos knygomis. Patogupirkti.lt jūsų taip pat laukia dalykinės knygos, prekės turiningam laisvalaikiui ir jaukiems namams. Įsigykite internetu dabar!