Konfucijus (551 m. pr. Kr. – 479 m. pr. Kr.) – kinų mąstytojas, mokytojas, padaręs didelę įtaką rytų civilizacijoms bei kultūroms.

Konfucijus yra vienas pagrindinių konfucianizmo (Kinijos etinės, socialinės ir politinės minties kryptis) įkurėjų.

Konfucijus knygos

Rasta: 2

Apmąstymai ir pašnekesiai | Konfucijus
-10% su kodu: PATOGU
15,59 €
Kaina su kodu: 14,03 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 2

Mąstytojas gimė kilmingųjų šeimoje, tačiau anksti neteko tėvo ir todėl patyrė, kas yra skurdas. Visgi protingas jaunuolis savo talentų dėka sugebėjo įsitvirtinti visuomenėje.

Žymus mąstytojas įkūrė mokyklą, laikomą pirmąja privačia tokio tipo įstaiga. 496-ais metais prieš Kristų Konfucijus dėl politinių priežasčių turėjo palikti Kiniją ir kartu su mokiniais net trylika metų klajojo po gretimas šalis, kur vadovams dėstė savo politines ir socialines idėjas, tačiau didelio susidomėjimo nesulaukė.

Į tėvynę Konfucijus grįžo jau būdamas 68 metų. Iki pat mirties jis mokė, skleidė senovinę išmintį bei redagavo ir komentavo senovės kanoninius tekstus. Mąstytojas visada teigė, kad jis ne pats kuria mokymus, o perduoda senovės išminčių idėjas. Kadangi Konfucijus gyveno laikais, kai vieningos Kinijos nebuvo ir nuolat vyko konfliktai, jis per savo mokymus siekė vienybės ir tvarkos valstybėje.

Literatūriniam Konfucijaus paveldui priskiriama knyga „Apmąstymai ir pašnekesiai“ (taip pat išleista ir pavadinimu „Pašnekesiai“), tačiau šiandien mokslininkai mano, kad tai nėra paties Konfucijaus rašytas tekstas. Pašnekesius ir pasakojimus surinko jo mokiniai.

Knygoje „Apmąstymai ir pašnekesiai“ akcentuojama dvasinio tobulėjimo svarba. Konfucijus ragina bandyti suprasti žmogaus prigimtį, jo elgesį bei sprendimų motyvus. Mąstytojo manymu išmintingas žmogus turi nuolat ieškoti dvasios nepriklausomybės, derinti savo mąstymą ir veiklą, prisiimti atsakomybę už veiksmus. Teigiama, kad kūrinys „Apmąstymai ir pašnekesiai“ kinams toks svarbus, kad daugelis jį mokėjo mintinai.

Konfucijus savo pamokymų ir pasaulėžiūros tiesiogiai nebruko. Bendraudamas su mokiniais ir kitais žmonėmis jis savo idėjas išsakydavo apmąstymų, pasvarstymų, dialogų forma.

Prabėgus keliems šimtams metų po Konfucijaus mirties, Hanų dinastija jo mokymus buvo oficialiai pripažinusi kaip Kinijos socialinės politinės sistemos ideologijos pamatą.  

„Apmąstymai ir pašnekesiai“ – knyga, kurioje gausu įdomių minčių, girdėtų ir naujų aforizmų, idėjų, verčiančių stabtelėti ir susimąstyti. Siūlome leidinį įsigyti internetu ir praturtinti savo lentynas rytų išmintimi.