Jana Vagner (g. 1973 m. spalio 8 d., Masvoje) – rusų rašytoja.

Jana Vagner gimė 1973 m. Maskvoje, dvikalbėje šeimoje. Vagner pavardė priklausė jos motinai, kuri septintojo dešimtmečio pabaigoje iš tuometinės Čekoslovakijos atvyko į Sovietų Sąjungą  studijuoti rusų kalbos ir literatūros.

Jana Vagner knygos

Rasta: 3

Likę gyvi | Jana Vagner
-10% su kodu: PATOGU
15,29 €
Kaina su kodu: 13,76 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 3

Nors jos mama gyveno Maskvoje, Jana kiekvieną vasarą svečiuodavosi pas senelius ir todėl puikiai moka ir čekų kalbą.

Jana baigė Rusijos valstybinį humanitarinį universitetą, kurį laiką dirbo vertėja iš čekų bei anglų kalbų ir radijo diktore, paskui dešimtmetį lipo karjeros laiptais transporto logistikos srityje ir keliavo po Afriką, Europą bei Lotynų Ameriką.

Pati teigia, kad niekada nejautė didelio poreikio rašyti, tačiau vieną dieną tiesiog atėjo įkvėpimas. Tuomet Jana Vagner sukūrė tinklaraštį ir pradėjo kelti savo kūrybą, vėliau virtusią knygomis.

Jos debiutinis romanas „Vongo ežeras“ buvo nominuotas iškart dviem svarbiausiems šalies literatūriniams apdovanojimams. Netrukus šios knygos motyvais buvo sukurtas serialas „Epidemija“, kuris puikiai pasirodė ir Kanų kino festivalyje. Kūrinys buvo išverstas į daugiau nei dešimt kalbų.

Romane pasakojama apie virusą, kuris pradeda plisti visoje Rusijoje. Į gripą panaši liga šienauja gyvybes, prasideda karantinas, sumaištis, galiausiai situacija tampa nevaldoma. Keli knygos veikėjai nusprendžia keliauti į Kareliją, saugią trobelę saloje. Rašytoja pasakoja apie jų kelionę, patirtus sunkumus ir kuria puikius psichologinius portretus. Gebėjimas įsijausti į žmogaus vidinį pasaulį – esminis autorės kūrybos bruožas.

2013-ais metais buvo išleistas „Vongo ežero“ tęsinys „Likę gyvi“. Šiame kūrinyje vėl susitinkame pažįstamus veikėjus ir sekame, kaip gi jiems sekasi išgyventi izoliuotoje vietovėje. Ar įmanoma nepažįstamiems žmonėms išlikti, kai priešiškumas kiekvieną dieną didėja?

Knyga parašyta dar iki korona viruso sukeltos pandemijos ir jau buvo gana populiari iki tol, tačiau pasaulinė situacija šią istoriją prikėlė naujam gyvenimui.

Dar vienas Janos Vagner kūrinys „Viešbutis“ jau visai kitoks. Tai detektyvas, kurio siužetas vystosi uždaroje aplinkoje. Devyni draugai keliauja į kalnų viešbutį, kur planuoja smagiai praleisti laiką, tačiau viena bičiulė randama negyva. Žudikas – vienas jų. Ir vėl autorė, narpliodama sudėtingus veikėjų santykius, parodo puikias psichologines žinias.

Ieškote įdomių ir įtraukiančių knygų? Rekomenduojame Janos Vagner romanus įsigyti internetu.