John Michael Green (g. 1977 m. rugpjūčio 24 d.)  - amerikiečių rašytojas ir tinklaraštininkas.

Būsimasis rašytojas užaugo Orlando mieste, Floridoje, mokėsi Indian Springso mokykloje Birmingeme, Alabamos valstijoje. 2000 m. baigė Kenyon koledžą, kur studijavo anglų literatūrą ir religijotyrą.

John Green knygos

Rasta: 5

Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos | John Green
-10% su kodu: PATOGU
12,99 €
Kaina su kodu: 11,69 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Vėžliai iki begalybės | John Green
-10% su kodu: PATOGU
14,77 €
Kaina su kodu: 13,29 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 5

Baigęs mokslus penkis mėnesius savanoriavo vaikų ligoninėje, galvojo tapti dvasininku. Darbo su nepagydomomis ligomis sergančiais vaikais patirtis paskatino parašyti romaną „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“. Tuo pat metu įstojo į Čikagos universiteto Divinity mokyklą, tačiau studijų nebaigė.

Kurį laiką gyveno Čikagoje ir dirbo „Booklist“ žurnalo redaktoriumi. Tuo metu parašė pirmąjį romaną „Aliaskos beieškant“. Dirbdamas žurnale Johnas Greenas recenzavo šimtus knygų, rašė knygų apžvalgas „The New York Times Book Review“, Čikagos radijo stočiai WBEZ ir Nacionaliniam radijui.

Pirmąjį Johno Greeno romaną „Aliaskos beieškant“ 2005 m. išleido Dutton Children's Books leidykla. Knygą parašyti įkvėpė paties autoriaus atsiminimai apie metus praleistus Indian Springso mokykloje. Kritikai įvardijo šią knygą kaip geriausią metų romaną skirtą paaugliams. 2006 m. ši knyga gavo Amerikos bibliotekų asociacijos literatūrinę Michael L. Printz premiją. Tais pačiais metais „Paramount“ įsigijo teises pagal šią knygą kurti filmą, scenarijų jam parašė Joshas Schwartzas, tačiau filmas taip ir nebuvo sukurtas.

Antrasis Greeno romanas „An Abundance of Katherines“ (2006) buvo nominuotas Printz ir Los Angeles Times Book Prize, tačiau tokio milžiniško populiarumo kaip pirmoji knyga nesulaukė.

Trečiasis romanas „Popieriniai miestai“ pasirodė 2008 m. Knyga užėmė 5 vietą New York Times geriausiai parduodamų knygų sąraše, teises kurti filmą įsigijo Mandate Pictures ir Mr. Mudd. Filmą režisavo Jake Schreier, pagrindinius vaidmenis atliko Nat Wolff ir Cara Delevingne. Šįkart scenarijų rašė pats autorius. 2009 m. „Popieriniai miestai“ laimėjo Edgar Awards apdovanojimą kaip geriausias romanas paaugliams, o 2010 m. – Corine literatūros premiją.

2009 m. Johnas Greenas patvirtino, kad rašo naują knygą, kuri vadinsis „The Sequel“, tačiau vėliau savo blog'o paskyroje paskelbė, kad knygos nebus.  

2010 m. pasirodė romanas „Will Grayson, Will Grayson“, kurį Johnas Greenas parašė kartu su kitu paaugliams kuriančiu rašytoju  Davidu Levithanu. Knyga apdovanota Stonewall Book Award premija, kuri pirmąkart skirta romanui apie seksualines mažumas (LGBT).

Penktoji knyga „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ išleista 2012 m. Savo „YouTube“ kanale Johnas atskleidė, kad anksčiau žadėto, bet nebaigto romano „The Sequel“ dalys buvo perkeltos į „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“. Su šią knyga paaugliams ir jaunimui New York Times bestselerių sąraše Greenas užkopė į pirmąją vietą ir išsilaikė ten dvi savaites. Filmą tuo pačiu pavadinimu pagal šią knyga pastatė Joshas Boone, pagrindinius vaidmenis atliko  Shailene Woodley ir Ansel Elgort.


2015 m. „Forbes“paskelbė  Johną Greeną geriausiai apmokamu autoriumi, jo metinės pajamos siekė 9 mln.dolerių.


2017 m. leidyklą Dutton Books išleido kol kas paskutinį šio rašytojo romaną paaugliams „Vėžliai iki begalybės“.


Be rašymo, Greenas domisi technologijomis ir įvairia veikla internete. 2007 m. jis įkūrė VlogBrothers „YouTube“ kanalą, kuriam vadovauja kartu su broliu Hanku Greenu. Jis taip pat įgyvendino tokius interneto projektus kaip „Amazing“ ir VidCon, kartu su broliu sukūrė 11 serijų skaitmeninių edukacinių programų apie pasaulio istoriją, biologiją, ekologiją, chemiją, psichologiją ir kitas disciplinas. 2015 metais jiedu su broliu sukūrė ir pradjo vesti pokalbių laidą „Dear Hank and John“, kurioje atsako į klausytojų klausimus ir duoda įvairius patarimus.

Johnas Greenas gyvena Indianapolyje su žmona Sara, sūnumi Henry, dukra Alice ir šunimi Willie.