Ana Punset (g. 1981 m., Taragona, Ispanija) – ispanų rašytoja, knygų paaugliams autorė.

Ana Punset studijavo Barselonoje, kur baigė audiovizualinės komunikacijos studijas, o vėliau įgijo kino ir televizijos scenarijų autorės magistro laipsnį. Bendradarbiavo kultūrinėje spaudoje, kūrė scenarijus televizijai, šiuo metu dirba redaktore ir literatūros kritike.

Ana Punset knygos

Rasta: 3

Rasta: 3

Labiausiai ispanų autorę išgarsino ne vieno tęsinio sulaukusi „Raudonųjų batelių“ serija. Šių knygų vien Ispanijoje parduota per 200 tūkst. kopijų.

Ana Punset pasakoja, kad rašyti pradėjo būdama keturiolikos. Pirmoji jos knyga - pasakojimas apie senelės gyvenimą. Dabar jai atrodo, kad tai tebuvo kelių puslapių minčių kratinys. Nepaisant to, toks anūkės dėmesys močiutei labai patiko – ji iki šiol saugo ją kaip relikviją. Anai rašyti patiko. Ji išbandė įvairiausius žanrus – televizijos scenarijus, straipsnius žurnalams bei laikraščiams ir, žinoma, tiek suaugusiems, tiek beveik suaugusiems skirtas knygas.

Ana Punset teigia, kad jos knygų sėkmę reikėtų sieti su jose nagrinėjamų problemų aktualumu. Santykiai su draugais ir šeima bei socialiniai tinklai svarbūs šiandienos paaugliams, todėl rašydama apie kasdienes jaunimo problemas ji sudomina juos savo pasakojimu. Autorė teigia, kad kai kurie knygų herojai turi jos pažįstamų žmonių tikrų bruožų – rašyti apie tikrovę visuomet lengviau, o toks pasakojimas yra gyvesnis, nuoširdesnis ir tikresnis.
Ana Punset teigia, kad vaizdingai ir aiškiai rašyti jai padeda studijų ir darbo televizijoje metais įgyta patirtis. Jos knygų struktūra nuosekli, o pasakojimas – įtraukiantis. Būtent tuo ji ir stengiasi sudominti jaunuosius skaitytojus.

Ją labiausiai džiugina tai, kad skaitydami jos knygas vaikai atranda skaitymo džiaugsmą – už tai jai susitikimuose dėkoja mamos. Rašytoja įsitikinusi, kad jaunus žmones knygos moko bendrystės, draugystės ir kitų gyvenime būtinų vertybių. Ji skatina išsaugoti skaitymą ir mokyklų programose. Kita vertus, Ana Punset įsitikinusi, kad tėvai neturėtų versti vaikų skaityti – tai turi būti džiaugsmas, o ne prievolė.

Rašytoja teigia, kad rašytojams būtina disciplina, tačiau pripažįsta, kad ne visas prie kompiuterio praleidžiamas laikas yra produktyvus. Kartais iš penkių valandų vos pora būna darbingos. Tačiau reikia sėdėti ir bandyti – įkvėpimas ateina tik atkakliai stengiantis.

Į lietuvių kalbą išverstos jau trys autorės knygos – visos jos priklauso garsiajai „Raudonųjų batelių“ serijai.