⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Astrid Anna Emilia Lindgren (1907 m. lapkričio 14 d., Vimerbis, Švedija – 2002 m. sausio 28 d., Stokholmas, Švedija) – garsi švedų rašytoja, rašiusi knygas vaikams.

Astrid Lindgren garsi ne tik Švedijoje, bet ir visame pasaulyje.

Astrid Lindgren knygos

Rasta: 23

Pasakos | Astrid Lindgren
10,99 €
Turime sandėlyje
Kerstina ir aš | Astrid Lindgren
9,69 €
Turime sandėlyje
Pepė Ilgakojinė | Astrid Lindgren
13,29 €
Turime sandėlyje
Mūsų visų Madikė | Astrid Lindgren
  • Nauja knyga
  • Nemokamas knygos pristatymas
15,99 €
Turime sandėlyje
Smarkuolė Kaisa | Astrid Lindgren
10,69 €
Turime sandėlyje
Mijo, mano Mijo | Astrid Lindgren
9,98 €
Turime sandėlyje
Mes Varnų saloje | Astrid Lindgren
13,39 €
Turime sandėlyje
Rasmusas klajūnas | Astrid Lindgren
12,89 €
Turime sandėlyje
Rasta: 23

Jos knygas skaityti galima daugiau nei 107 kalbomis ir parduota daugiau nei šimtas šešiasdešimt milijonų kopijų. Pačios autorės gyvenimas taip pat vertas storos knygos.

Vaikystę Astrid praleido linksmai ir nerūpestingai. Ji turėjo vyresnį brolį ir dvi jaunesnes seseris. Vaikai laiką leido prisigalvodami įvairiausių žaidimų. Paauglystėje Astrid pasikeitė ir jau nuo trylikos metų tapo maištinga bei pašėlusia mergina. Jaunoji panelė mėgo šokiruoti savo Neso miestelio žmones. Čia ji buvo pirmoji nusikirpusi plaukus trumpai. Šiomis dienomis toks įvykis nesukeltų nė menkiausio virpesio, tačiau anuomet Astrid sudrebino visuomenę ir susilaukė labai daug apkalbų.

Trumpi plaukai pasirodė tik smulkmena, nes Astrid Lindgren ištraukė dar vieną bombą – vos aštuoniolikos ji pastojo nuo vedusio vyresnio vyro. Mergina sulaukė visuotinio pasmerkimo, jos šeima tapo atstumtaisiais ir neištvėrusi tokio spaudimo Astrid pabėgo į Stokholmą, kur ištirpo panašioje į save merginų minioje. Moteris vertėsi itin sunkiai, o gimdyti važiavo į Kopenhagą. Priežastis – anuomet Švedijos valdžia netekėjusių moterų kūdikius atimdavo ir atiduodavo į globos namus, be teisės matytis. Astrid paliko kūdikį danų globėjams, pradėjo mokytis mašinraštininkės amato ir kiekvieną uždirbtą kroną išleisdavo kelionėms pasimatyti su su sūnumi.

1931-ais metais Astrid ištekėjo už savo vadovo Sturės Lindgreno. Jis įsivaikino nesantuokinį žmonos sūnų, o Astrid iš pusbadžiu gyvenančios merginos tapo gana pasiturinčia ponia bei ėmė auginti vaikus. Pirmoji autorės knyga „Brita Mari išlieja širdį“ pasirodė 1944-tais metais. Ją, kartu su garsiąją „Pepe Ilgakojine“ Astrid nusiuntė konkursui, kurį, žinoma, laimėjo ir taip prasidėjo rašytojos karjera.

Daugelį autorės knygų įkvėpė įvairios gyvenimo aplinkybės. Pavyzdžiui, „Pepę Ilgakojinę“ ji sukūrė, kai serganti dukra paprašė papasakoti istoriją. „Emilis iš Lionebergos“ atsirado, kai rašytoja norėdama nuraminti verkiantį anūką, paklausė, ar jis žino, kas nutiko Emiliui. „Padaužų kaimo vaikus“ įkvėpė rašytojos tėčiui nutikusi istorija. Astrid Lindgren parašė 34 knygas. Daugybė jų virto spektakliais, žaidimais, filmais.

Astrid Lindgren šiais laikais vadintume influensere. Ji buvo aktyvi visuomenės veikėja visada pasisakinti aktualiomis temomis. Autorė kovojo prieš smurtą, kalbėjo apie ekologines problemas, rašė įvairius straipsnius.

Rašytoja paliko ryškų pėdsaką švedų kultūroje. Į jos laidotuves susirinko minios žmonių. Moters vardu pavadintas asteroidas, portretas puikuojasi ant dvidešimties kronų banknoto, įkurta Astrid Lindgren premija. Ji pati yra gavusi prestižinį Hanso Christiano Anderseno medalį.