„Neapolietiška saga“ –  knygų serija apie dvi skurdžiame Neapolio kvartale užaugusias drauges Lilą Čerulo ir Eleną Greko bei kelis dešimtmečius trunkančią jų draugystę.

Šios knygų serijos autorė – Elena Ferrante. Ji laikoma viena paslaptingiausių šiuolaikinių autorių. Iki šiol nežinoma nei tapatybė nei lytis, o šios informacijos nesugebėjo atskleisti net atkakliausi žurnalistai.

Neapolietiška saga knygos

Rasta: 4

Rasta: 4

Elena Ferrante parašė ne vieną romaną, tačiau pasaulinę šlovę pelnė su „Neapolietiška saga“.

Tai keturių knygų serija apie dvi drauges ir jų santykius bei gyvenimą.

Pirmoji sagos dalis – „Nuostabioji draugė“. Šiame romane pasakojama apie mergaičių vaikystę ir paauglystę XX amžiaus Italijoje. Tai gili istorija, kurioje autorė perteikia  jaunų moterų savęs paieškas, norą tapti pripažintomis, konkurenciją, draugystės svarbą. Puikiai nutapytas ir aptriušęs Neapolio kvartalas, kuriame smurtas tampa kasdienybės fonu.

„Naujoji pavardė“ – antroji serijos knyga. Elena ir Lina jau užaugo. Jų draugystė patyrė iššūkių, tačiau jos vis dar kartu. Lina išteka, tačiau neranda sau vietos. Elena daug dėmesio skiria mokslams, nes tiki, kad jie padės pabėgti iš skurdaus kvartalo. Draugės bando nepamesti gyvenimo krypties, tačiau šiame pasaulyje retai būna taip kaip nori.

Trečioji „Neapolio sagos“ dalis – „Apie tuos, kurie pabėga, ir tuos, kurie lieka“. Knygoje pasakojama apie vidutinio amžiaus jau sulaukusias bičiules. Elena Ferrante šioje dalyje nagrinėja asmeninės laisvės siekio, noro ištrūkti iš visuomenės ir artimųjų primesto gyvenimo būdo temas.  

Anksti ištekėjusi ir pastojusi Lina išsiskiria ir dirba sunkų darbą. Elena, ištrūkusi iš vaikystės kvartalo, baigė universitetą ir tapo rašytoja. Tačiau, net ir gyvendamos skirtinguose pasauliuose moterys nepraranda ryšio...

„Istorija apie prarastą mergaitę“ – paskutinė knygų serijos „Neapolio saga“ dalis, kurioje tęsiama istorija apie dvi drauges. Patyrusios gero ir blogo abi moterys ieškojo savo laimės kelio.  Elena pabėgo iš Neapolio, Linos gyvenimas klostėsi sudėtingai. Tačiau vieną dieną ji dingsta…

Elena Ferrante per dviejų moterų draugystę išnagrinėjo daugybę temų bei užfiksavo svarbiausius Italijos istorinius įvykius. Šios knygos patiks kokybiškos prozos gerbėjams, tad kviečiame nelaukti ir seriją įsigyti internetu.