Uždaryti

Duomenų saugos pradmenys

-52%

Duomenų saugos pradmenys

(5 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
Leidėjas: Smaltija
Išleidimo metai: 2007
Formatas: 22x17, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 160
ISBN ar kodas: 9955707143
TURINYS
Pirkite dabar!
Internetu: 2,79 €
Knygyne*: 5,76 €
Sutaupote: 2,97 € (52%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Šioje knygoje "Duomenų saugos pradmenys" išsamiai aptariamos virtualioje erdvėje plintančios atakos, su kuriomis gali susidurti kiekvienas interneto vartotojas, bei pateikiami pagrindiniai būdai, kaip jų išvengti.
Knygoje gausu vaizdinės medžiagos (iliustracijų), paaiškinančios, kaip atlikti tam tikrus kompiuterio ir duomenų saugai svarbius veiksmus. Pateikiami įvairūs galimų atakų pavyzdžiai ir patariama, kaip elgtis susidūrus su konkrečia grėsme. Taip pat aptariama įvairi kenksminga (kompiuterių ir el. pašto virusai, „Trojos arkliai“, „kirminai“, šnipinėjimo programinė įranga ir kt.) bei antivirusinė (euristinė analizė, nemokama „Bitdefender 8“ antiviruso versija ir kt.) programinė įranga, nagrinėjamos konfidencialios informacijos internete problemos.

Šioje knygoje sužinosite apie:
* duomenų vagystes;
* sistemų ir programinės įrangos atnaujinimus;
* kenksmingą programinę įrangą;
* antivirusinę programinę įrangą;
* interneto šiukšles;
* ugniasienes;
* tinklo saugumą;
* saugius protokolų sluosknius.

ĮVADAS

Kam skirta ši knyga?
Dažnai visuomenę pasiekia žinios apie įvairius nusikaltimus informacinių technologijų srityje: įsilaužimus į bankus, sukčiavimus, vagystes, taip pat kenksmingus virusus ar „kirminus", masiškai plintančius virtualioje erdvėje ir darančius mums žalą. Daugelis sukurtų technologijų gali tiek padėti žmogui, tiek pakenkti. Atominė energija mums suteikia galimybę naudotis elektros prietaisais namuose, tačiau ji gali būti panaudota ir norint naikinti žmones. Deja, trūkumų turi ir visuotinai išplitusios informacinės technologijos, kurių teikiama nauda prieš kelis dešimtmečius buvo abejojama ir vargu ar kas tada galvojo apie tai, kad dabar, visuotinai išplitus IT (informacinių technologijų) sektoriui, kompiuterių ir informacijos saugumas taps aktualia sritimi.
Vakarų Europos šalyse JAV saugumas ilgą laiką yra vienas svarbiausių veiksnių kuriant bet kokią keitimosi informacija sistemą. Lietuva taip pat ne išimtis —nors žinios apie informacijos saugumo incidentus ar didesnius nusikaltimus, vykdomus kompiuteriuose, kartais pasiekia spaudą, tačiau tai būna retai ir daugelis kompiuterių ir interneto vartotojų ima klaidingai manyti, jog yra saugūs arba mano, kad nusikaltėliai jais nesidomi. Panaši situacija yra ir įmonėse bei kompanijose. Dažniausiai tol, kol jos nepatiria rimtų nuostolių. Informacijos saugumas nėra konkretus produktas ar sprendimas — tai visuotinis, nenutrūkstantis procesas, kurį sudaro daug dalykų ir jame dalyvauja visi: įmonių vadovai, sistemos administratoriai, vartotojai ir 1.1.
Daugelis nenori investuoti nei lėšų, nei laiko į informacijos saugumą, nes tai yra neapčiuopiama, pvz., daug geriau yra investuoti į naują kompiuterį ar įmonės duomenų saugyklą. Vienintelis informacijos saugumo tikslas — apsaugoti nuo įsilaužimų.
Si knyga pirmiausia skirta namų vartotojams, kurie, deja, turi mažiausiai saugaus darbo su kompiuteriu įgūdžių. Taip pat ji bus naudinga ir kompiuterius įmonėse prižiūrintiems specialistams arba tiesiog tiems, kurie nori apsaugoti savo kompiuterį. Si knyga yra pritaikyta „Microsoft" „Windows XP" sistemai, nes tai populiariausia sistema, naudojama namie. Praktiškai naudinga informacija pateikiama aiškiai ir paprastai. Šioje knygoje aprašytos programos namų vartotojams yra nemokamos, todėl vienintelė jūsų investicija buvo padaryta įsigyjant šią knygą. Svarbiausia — norėti išlikti saugiam.
Tikimės, kad ši knyga padės sumažinti IT saugumo problemų ir incidentų skaičių Lietuvoje, taip pat apsaugos namų vartotojus ir leis šia patirtimi dalintis su kitais. Knygoje pateikiamą programine įrangą, bendrą šios knygos apžvalgą ir diskusijų forumą galite rasti svetainėje http:// knygos.critical.lt/.

Atsiliepimai

2011 m. balandžio 13 d.
Giedrius
Knyga mėgėjui, gal mano mamai ir tiktų, kuri su kompiuteriu dirba darbe, paspausdama tris mygtukus (gydytoja).\r\nNormaliai norinčiam rūpintis saugumu, šios knygos nerekomenduočiau, gali sudaryti neteisingus principus apie saugumą.\r\nJei kas nori imtis rimtai saugumu, reikia imti ir skaityti standartus: ISO-IEC 2700X
2007 m. balandžio 28 d.
Lindaugas
va tokią ir ketinu artimiausiu metu pirkti, nors net dar nevarčiau jos knygyne:)
2007 m. sausio 22 d.
pupa
Manau tai puiki knyga nelabai patyrusiems vartotojams. Beje idealiai tiktu ir zmonems kurie dar tik ruosiasi susipazinti su infomacinemis technologijomis...
2007 m. sausio 20 d.
Mikas
Turėtų būti nebloga, eisiu pirkti
2007 m. sausio 18 d.
Povilas
labai gera knyga :)
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Maya 7 trimatės animacijos pradmenys (su CD)
Dariush Derakhshani
Internetu:
7,89 €
Knygyne*:
16,21 €
Autodesk® Architectural Desktop 2006 vadovas
Paul F. Aubin
Internetu:
8,69 €
Knygyne*:
26,91 €
Windows Vista Vaizdžiai. Enciklopedija
Kate Shoup Welsh, Kate J. Chase
Internetu:
3,57 €
Knygyne*:
10,54 €
Skaitmeninė fotografija: Kaip fotografuoti kelionėse
Duncan Evans
Internetu:
5,21 €
Knygyne*:
8,95 €
Skaitmeninė fotografija: Kūno fotografavimo menas
Duncan Evans
Internetu:
5,21 €
Knygyne*:
8,95 €
InDesign CS3 išsamus vadovas: su CD
Rydberg Terry
Internetu:
6,99 €
Knygyne*:
11,68 €
Praktiniai „Adobe Flash CS4 Professional“ patarimai ir nurodymai
Mark Schaeffer
Internetu:
3,76 €
Knygyne*:
8,21 €
Enciklopedinis kompiuterijos žodynas
Valentina Dagienė, Gintautas Grigas, Tatjana Jevsikova
Internetu:
34,90 €
Knygyne*:
50,77 €
Internetas vaizdžiai
Vilija Stankienė
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
8,29 €
My SQL 4 vadovas
Ian Gilfillan
Internetu:
4,34 €
Knygyne*:
17,68 €