Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

„Divergentė“ – distopinio žanro knygų serija jaunimui, kurią sudaro trys dalys. Rašytojos Veronica Roth kūriniai tapo „The New York Times“ bestseleriais bei buvo ekranizuoti.

Autorė pirmą „Divergentės“ dalį parašė paskutiniame kūrybinių studijų kurse, per žiemos atostogas. Veronica Roth sukūrė pasaulį, kuriame kiekvienas gyventojas turi savo apibrėžtą vietą.

Divergentė knygos

Rasta: 4

Rasta: 4

Tačiau ne visi jaučiasi pritampą ten, kur juos skiria. Ar įmanoma pakeisti savo likimą?

Pirmoji knyga vadinasi taip pat, kaip ir visa serija – „Divergentė“. Pagrindinė trilogijos veikėja yra Beatričė Prior, gyventi Čikagoje, kuri nė kiek neprimena realybės. Miestą juosia siena, niekas nežino, kas yra už jos, o visi gyventojai, priklausomai nuo jų savybių, suskirstyti į penkis luomus.

Teisuoliai, vertinantys sąžiningumą ir niekada nemeluojantys; Eruditai, pasižymintis išskirtiniu protu ir saugantys žinias;  Nuolankieji, nepažįstantys savanaudiškumo ir gyvenantys asketiškai; Bebaimiai, buriantys drąsius karius; Taikingieji, spinduliuojantys džiaugsmą ir užsiimantys sodininkyste – visi turi savo vietą.

Beatričė, užaugusi Nuolankiųjų luome, netikėtai tampa Bebaime. Naujoje būstinėje ji randa draugų, meilę bei suvokia, kad pasaulis nėra toks gražus, koks atrodė vaikystėje ir jam gresia milžiniškas pavojus.

Antroje dalyje „Insurgentė“ pasakoja apie luomų susiskaldymą. Artėja karas tarp skirtingas vertybes puoselėjančių žmonių. Atsiveria paslaptys, kurios sukrečia gyventojus, be to, siekiama sunaikinti visus divergentus – žmones, kurie turi visų luomų savybių. Tričei Prior teks rinktis, abejoti ir kovoti dėl mylimų žmonių ir savo pačios gyvybės.

Finalinė trilogijos dalis – „Lojalioji“. Miestas byra. Valdžia smurtauja, o išlikusius būrelius silpnina nepasitikėjimas ir išdavystės. Tričei pasitaiko unikali proga pasprukti už miesto sienos ir ji pasinaudoja galimybe. Tačiau tai, ką randa ji bei merginos bičiuliai, kelia dar didesnį nerimą, nei karas vykstantis Čikagoje. Merginai teks derinti lojalumą ir drąsą, pasiaukojimą ir meilę. Ar tai įmanoma?

Knygų serijoje netrūksta veiksmo bei adrenalino. Jei gaila išsiskirti su pamiltais herojais, rekomenduojame internetu įsigyti „Divergentės“ trilogijos priešistorę „Ketvertas“. Ji pasakoja apie šešiolikmetį Tobiją, kadaise pabėgusi iš Nuolankiųjų į Bebaimių luomą. Tai tas pats Ketvertas, kurį po poros metų įsimylėjo Tričė.

„Divergentė“ – viena populiariausių jaunimo distopijų, nenusileidžianti garsiosioms „Bado žaidynėms“.