0
Internetu: 18,99 €
Knygyne: 21,89 €*
Sutaupote: 2.90 € (14%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Gervėčių Lietuva

  • Leidėjas: R. Paknio leidykla
  • Išleidimo metai: 2013
  • Formatas: 21x23, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 256
  • ISBN ar kodas: 9789955736523

2020-07-31 18.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Vos 60 km į rytus nuo Vilniaus esantis Gervėčių miestelis ir aplinkiniai Miciūnų, Gudininkų, Gėliūnų, Rimdžiūnų, Petrikų, Kerplėšinės, Girių, Knistuškių, Milcėjų, Pelegrindos, Galčiūnų, Mockų kaimai – iki šiol tebegyvuojanti didžiausia lietuviška sala Baltarusijoje.
Gervėtiškių gyvensena, papročiai, tarmė dėl slavų kultūros apsupties tarsi užsikonservavo ir iki šių dienų išlaikė daug archajiškų bruožų.
Gervėčių kraštas daugeliui tebėra paslaptingas ir tolimas pasaulis, tarsi mitinė sala – tiesa, dabar ta sala atskirta nuo Lietuvos jau ne vien valstybinės, bet ir išorinės Europos Sąjungos sienos.

Vilniaus universiteto inicijuotos kompleksinės ekspedicijos dalyviai 2010–2012 m. aplankė daugiau nei šimtą lietuviškai kalbančių Gervėčių salos gyventojų. Šiame albume – per tuos porą metų užfiksuota Gervėčių Lietuvos istorija ir šiandiena, kasdienybė ir šventės.

163 spalvotos ir 45 nespalvotos (šeimų albumų) nuotraukos, du ižanginiai tekstai, kaimų aprašai, vietos tarme užrašytos istorijos, įžangos santraukos vertimas į anglų kalbą, du istoriniai ir šiuolaikinis žemėlapiai.

Nuotraukų autorius Arūnas Baltėnas
Tekstų autoriai: Saulė Matulevičienė, Vykintas Vaitkevičius
Dailininkas Jokūbas Jacovskis

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu