Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?

Kaina: 20,89 €
Kaina su kodu: 18,80 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-05-31 20.89 InStock
Į krepšelį 18,80 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?“ aprašymas

Vinciane Despret veikalas „Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?“ esmingai problematizuoja žmogaus santykį su gyvūnu peržendgamas tradicines etologijos ir filosofijos ribas, kviesdamas skaitytojus į kelionę po turtingą ir dažnai neteisingai suprastą gyvūnų pasaulį.

Įtaigiai derindama mokslinius tyrimus ir filosofinę įžvalgą Despret verčia mus permąstyti savo santykį su gyvūnais. Nuo paukščių, kurie, atrodo, gedi, iki balsuojančių bičių, ar arklių, kurie jaučia gėdą – šioje knygoje gausu anekdotų ir kruopščių tyrimų, kurie apverčia įprastą žinojimą apie gyvūnus.

Ar beždžionės iš tiesų beždžioniauja? Ar gyvūnai save mato taip pat, kaip mes juos? Kuo dalyvavimas eksperimentuose galėtų sudominti žiurkes? Kodėl sakoma, kad karvės nieko neveikia? Šioje knygoje užduodami dvidešimt šeši klausimai, kurie meta iššūkį nusistovėjusioms nuomonėms apie tai, ką veikia, ko nori ir net ką „galvoja“ gyvūnai. Perjuos pasakojamos smagios ar stebinančios situacijos, nutikusios gyvūnams ir su Jais dirbantiems mokslininkams, o taip pat gyvulininkams, zoologijos sodų prižiūrėtojams bei dresuotojams.

Skaitant šias istorijas gali kilti klausimas, ar gyvūnai neturi specifinio humoro jausmo- kartais atrodo, kad jie patiria piktdžiugišką malonumą kurdami situacijas, kurios išmuša iš vėžių net rimčiausius specialistus, verčia kelti naujas nekonformistiškas hipotezes ir nuolat konstatuoti, kad gyvūnai nėra tokie kvaili, kaip kad manyta...

Despret ne tik klausia, ar gyvūnai gali bendrauti ar mąstyti – ji tiria, kaip mūsų klausimai ir hipotezės apie gyvūnus atspindi mūsų pačių antropocentrinį šališkumą. Ši knyga skatina atidžiau klausytis, empatiškiau stebėti ir užduoti naujus klausimus, kurie gerbia gyvūnų pasaulį, jų laisvę, priima gyvūnų elgesį ne kaip žemesnį, o kaip kitokį. Kas turi pasikeisti mūsų santykyje su gyvūnais, sako Despret, tai ne mūsų valgymo įpročiai, o visų pirma, žmogaus santykis su kitoniškumu – nepadaryti gyvūno tokiu, kurį galima žudyti.

Ši knyga „Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?“ praplės gyvūnų mylėtojų, mokslininkų, filosofų, etologų, mokslininkų ar tiesiog smalsuolių akiratį. „Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?“ yra ne tik atsakymų paieška, bet visų pirma tradicijos kritika ir permąstymas siekiant adekvačiai suformuluoti prielaidas gyvūnų pasauliui pažinti. Būtent todėl yra svarbų užduoti gyvūnams teisingus klausimus.


Kviečiame pasimėgauti neįtikėtinomis istorijomis, atveriančiomis duris į
etologiją ir filosofiją. Perskaitę šią knygą į savo šunį žvelgsite
visiškai kitomis akimis!

Vinciane Despret yra filosofė ir mokslininkė, dirbanti Lježo universitete. Ji yra parašius daug knygų, kuriose nagrinėja su gyvūnais susijusias problemas: Bêtes et Hommes (2008), Penser comme un rat (2009), Les Faiseuses d’histoires. Que font les femmes à la pensée kartu su Isabelle Stengers (2011) ir Au bonheur des morts (2017).


  • Autorius: Vinciane Despret
  • Leidėjas: Phi knygos
  • Išleidimo metai: 2023
  • Knygos puslapių skaičius: 252
  • ISBN ar kodas: 9786098236378
  • Vertėjas: Greta Štikelytė
  • Iš kokios kalbos versta: prancūzų

Parašykite atsiliepimą apie „Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie gyvūnus

Vinciane Despret pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vinciane Despret tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?“ perkama kartu