NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Lietuviai prie Laptevų jūros

5.0
(12 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 13,39 €
Kaina su kodu: 12,05 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-12-22 Dalia

Na, o jei ieškote knygos apie atkaklumą ir nuožmų optimizmą, tai yra šie išgyvenimo memuarai, kurie buvo lyginami su Anne Frank ir Primo Levi raštais.


2024-02-29 13.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lietuviai prie Laptevų jūros" aprašymas

Dalios Grinkevičiūtės atsiminimai „Lietuviai prie Laptevų jūros“ – vienas žymiausių ir reikšmingiausių lietuvių kūrinių apie tremtį.

Liudijimų apie tremtyje patirtus išgyvenimus išleista ne vienas. Visus juos verta skaityti ir pagerbti atmintį apie skaudų likimą. Dalios Grinkevičiūtės atsiminimai – svarbus kūrinys, padaręs nemenką įtaką išsivadavimo iš okupacijos pančių kelyje.

Knygą sudaro keli skirtingu metu rašyti tekstai. „Atsiminimai“ – memuariniai pasakojimai kurti 1949-1950 metais, vėliau paslėpti ir surasti tik 1991-ais metais. Šis tekstas pirmą kartą publikuotas žurnale „Metai“.

Autorės šeima ištremta 1941-ais metais. Tėvas atskirtas ir kitame lageryje mirė iš bado. Dalia kartu su mama sugebėjo pabėgti ir sudėtingais keliais grįžti į Lietuvą. Būtent tada ir buvo prašyti „Atsiminimai“. Tai realistiški tremties epizodai apie skaudžius išgyvenimus ir patirtį. Šaltis, mirtis, utėlės… Nepagražinta, kraupi kasdienybė, jausmai, emocijos. Užrašus Dalia paslėpė. Autorė buvo vėl suimta ir ištremta, o grįžusi „Atsiminimų“ nerado, todėl parašė kitą memuarinę apybraižą „Lietuviai prie Laptevų jūros“.

Autorė buvo jau vyresnė ir šis tekstas mažiau emocionalus, tačiau dar įtaigesnis liudijimas, kuriame užfiksuoti tremtinių vargai ir sovietų valdžios brutalumas. Pasakojimai kupini emocinės įtampos, apmąstymų, gyvenimo detalių. Nepaisant kraupios patirties Dalios Grinkevičiūtės atsiminimai alsuoja stiprybe, maištu, atsisakymu pasiduoti.

Pasakojimas „Gimtojoj Žemėj“ parašytas tada, kai Dalia Grinkevičiūtė grįžo iš tremties. Tačiau ji parvyko ne į laisvą Lietuvą, o į sovietinį režimą, kuriame buvusiems tremtiniams pritapti nebuvo lengva, o ir nesinorėjo.

Knyga „Lietuviai prie Laptevų jūros“ – atsiminimų, grožinės literatūros ir dokumentikos derinys, liudijimas, kurį būtina perskaityti kiekvienam lietuviui.

Dalia Grinkevičiūtė (1927-1987) – gydytoja, rašytoja. Autorė kartu su šeima buvo ištremta į Sibirą, iš jo pabėgo, vėliau vėl suimta, tremtyje pradėjo medicinos studijas, kurias baigė grįžusi į Lietuvą. Dalios Grinkevičiūtės atsiminimai išversti į anglų, ispanų, lenkų, olandų, prancūzų, serbų, suomių, vokiečių ir kitas kalbas.

Trumpas aprašymas negali perteikti šio leidinio svarbos, todėl raginame jį įsigyti internetu, skaityti, nepamiršti. Online knygyne pirkti rasite ir daugiau panašaus žanro bei siužeto knygų, kurių veikėjams teko išgyventi didžiulius likimo smūgius. Skaitinių pasirinkimą palengvina santrauka su aprašymu, ištraukomis, puslapių skaičiumi bei skaitytojų atsiliepimais. Prieš perkant knygas verta pasidomėti ir apžvalgomis. Nepamirškite užsukti į akcijų bei išpardavimų skiltį, kurioje geros knygos kainuoja pigiau.Kiti taip pat domėjosi


2022-12-22

Na, o jei ieškote knygos apie atkaklumą ir nuožmų optimizmą, tai yra šie išgyvenimo memuarai, kurie buvo lyginami su Anne Frank ir Primo Levi raštais.

2022-12-21

Labai sunku skaityti dėl išsamių sunkių sužeidimų ir mirčių įvairiose stovyklose aprašymų. Kokios kančios jos kolegoms ir jai!

2022-12-08

Įdomus Gulago literatūros kūrinys tuo, kad Daliai buvo vos 14 metų, kai ją išsiuntė į Sibirą, ir reikia nuolat prisiminti, kad tokie baisūs dalykai vyksta su vaiku.

2022-12-05

Dar vienas neįtikėtinas moters prisiminimas iš viso vargo. Istorija apie nedovanotiną prievartą prieš lietuvius, suomius, estus

2022-12-02

Sutrikdė mane iki širdies gelmių.

2022-11-29

Tai griauna... Nepamenu, kad anksčiau skaičiau ką nors baisaus. Nenorėjau jo skaityti, bet negalėjau sustoti ir per 24 valandas baigiau 200 puslapių.

2022-11-24

Kiekvienas pastebėjimas, kiekviena patirtis, kiekvienas aprašymas nusipelno didžiausio dėmesio ir pripažinimo. Už tai, kad autorė visa tai ištvėrė ir išgyveno, ir už tai, kaip ji tai padarė: nepaperkama kalba, sumaniai ir tiesiai.

2022-11-23

Unikali knyga. Norisi iš karto dar kartą perskaityti.

2022-02-09

2022-02-09

2022-02-09

2022-02-09

2022-02-09

2021-09-26

Labai patiko. Sukrečianti, tikra istorija. Verta paskaityti.

2021-07-30

2021-05-17

Štai kur kurinys. Visi skaito populiariausius "Aušvico lopšinę", "Aušvico tatuiruotojas". Prašau - autentiškas, lietuviškas pasakojimas apie savus.. Svarbus istorinis atsiminimas, graži tekstinė kalba.

2021-05-14

Svarbus, įprasminantis tremties laikotarpį kūrinys. Pagarba

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuviai prie Laptevų jūros"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie tremtį

Dalia Grinkevičiūtė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lietuviai prie Laptevų jūros", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lietuviai prie Laptevų jūros" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lietuviai prie Laptevų jūros" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lietuviai prie Laptevų jūros"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Dalia Grinkevičiūtė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuviai prie Laptevų jūros" perkama kartu