0
Motociklininko ABC
6.59 OutOfStock

Motociklininko ABC

Turime sandėlyje
Informacija

Motociklininko ABC

  • Leidėjas: Priedas
  • Išleidimo metai: 2015
  • Formatas: 14x22, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 114
  • ISBN ar kodas: 9786099573601

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Pirma Lietuvoje tokio pobūdžio knyga, tapusi bestseleriu kaimyninėje Estijoje, parašyta motociklininko Sverre Lasn „Motociklininko ABC: tobulo vairavimo link". Knyga naudinga ir entuziastams, ir patyrusiems motociklininkams.

Knygos tekstus papildo piešiniai, iliustracijos ir kita informacija susijusi su motociklo vairavimu.

Įvadas

Įvadas


Jau daug metų motociklai Baltijos šalių keliuose nebėra retenybė. Kiekvieną pavasarį su džiaugsmu stebiu, kaip keliuose pasirodo pirmieji pavasario šaukliai motociklininkai.


Bet tam, kad pajustum tikrąjį važiavimo motociklu džiaugsmą, geros nuotaikos nepakanka – reikalingas nuolatinis vairavimo įgūdžių tobulinimas, atidumo treniravimas ir sukauptos patirties užtvirtinimas. Kiekvienas išmoktas vairavimo veiksmas ir praktikoje įgyta patirtis padaro važiavimą motociklu saugų.


Nors mano draugai, besidomintys motociklų sportu, sako, jog svarbiausia - ,,spausti greičio pedalą", metams bėgant supratau, kad saugiam ir maloniam važiavimui motociklu to akivaizdžiai nepakanka. Šioje knygoje aprašiau savo asmeninę patirtį, taip pat patyrusių mototuristų, vairavimo instruktorių ir motolenktynininkų išsakytas mintis, kurios galėtų padėti visiems, vairuojantiems motociklą.


Kiekviena mano patirta pavojinga motociklo vairavimo situacija ar net griuvimas vertė analizuoti, kokia buvo tokios situacijos priežastis ir kaip būčiau galėjęs išvengti pavojaus ar bent jau sušvelninti padarinius. Pamenu, kaip man, pradedančiam motociklininkui, savo kailiu teko patirti, ką reiškia papulti į liūtį su džinsais ir sportiniais bateliais, ir kokią reikšmę turi šalmo stiklas, kai važiuojančiam į veidą atsitrenkia bitė. Kartą, dideliam žiūrovų džiaugsmui, nuvirtau priešais prabangų restoraną, ir tik todėl, kad pamiršau iki galo atlenkti motociklo pastatymo kojelę. Daugelio nesėkmių būtų pavykę išvengti, jeigu būčiau turėjęs galimybę, gero vadovėlio padedamas, šlifuoti vairavimo techniką ir mokytis teisingų vairavimo veiksmų. Bet tokio pobūdžio vadovėlio, deja, nebuvo.


Tik prabėgomis knygelėje paliečiau motociklo techninės būklės temą. Pagrindinis dėmesys čia skirtas patarimams žmonėms, norintiems išmokti gerai vairuoti motociklą ir kaip pasiekti kad važiavimas būtų saugus ir malonus. (…)


Vadovėliuose išleistuose Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje ir JAV aprašomi vairavimo veiksmai bei technika, motociklo elgsena – visa tai, kas padeda būti pasirengusiam keliuose iškylantiems netikėtumams, patariama, kaip elgtis skirtingose situacijose. Šioje knygoje daugiausia rėmiausi minėtais vadovėliais ir gerų, patyrusių motociklininkų bei savo ilgamete patirtimi. (…)


Kartais nutinka ir taip, kad griūna net patys geriausi lenktynininkai, todėl kreipiausi į patyrusius greitosios pagalbos gydytojus, rekomendavusius, kaip elgtis po griuvimo nuo motociklo. Tikiuosi, kad gauti patarimai padės išvengti dėl neteisingų veiksmų kylančių komplikacijų. Linkiu Jums nuostabių kilometrų savo draugo motociklo kompanijoje.


Sverre Lasn


Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu