NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas (su dėžute ir genealoginiu medžiu)

  • Nemokamas knygos pristatymas
153,90 €
Kaina su kodu: 138,51 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-02-29 153.9 InStock
Į krepšelį

Knygos " Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas (su dėžute ir genealoginiu medžiu)" aprašymas

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų parodų katalogai, XXV tomas

Tai tarptautinės parodos „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“, vykusios 2019 m. spalio 10 d. – 2020 m. sausio 12 d. Valdovų rūmuose, katalogas. Šį leidinį „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ sudaro dvi knygos.

Pirmoje katalogo knygoje („Tekstai“) išsamiai atskleidžiami įvairūs teminiai ir kontekstiniai kunigaikščių Radvilų istorijos ir paveldo pjūviai, taip pat trumpai pristatomas jų nekilnojamasis paveldas, o gausūs į parodą nepatekusių, su Radvilų gimine susijusių vertybių vaizdai iliustruoja daugiau nei dvi dešimtis esė pobūdžio tekstų. Katalogo tekstai suskirstyti į tris temas: „Giminė ir giminystė“, „Kultūra ir menas“ bei „Epilogas“. Juose supažindinama su šios giminės istorija – jos ištakomis, klestėjimo ir didžiausios galios valstybėje laikotarpiu bei giminės įtakos saulėlydžiu. Pristatomas svarbiausias kunigaikščių Radvilų mecenuotas (ne)kilnojamasis paveldas. Pirma katalogo knyga tarsi apibendrina giminės istoriją ir yra detalus įvadas į antrą knygą, kurioje supažindinama su konkrečiomis parodoje eksponuotomis vertybėmis. Pirmos knygos priedas – XIV a. – XIX a. pradžios Radvilų giminės genealoginis medis.

Antroje katalogo knygoje („Eksponatai“) publikuojamos konkrečios parodą puošusios vertybės, sugrąžinusios kunigaikščių Radvilų giminės didybę ir atmintį į Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus Vilniuje. Katalogo struktūra atitinka parodos išdėstymą – penkiuose skyriuose („Radvilų didybė“, „Lietuvos valdovai“, „Giminės aukso amžius“, „Bažnyčia ir konfesijos“, „Kultūra, menas, prabanga“) pristatoma gausi parodoje rodytų kone 400 vertybių tipologinė įvairovė: portretai ir kiti tapybos kūriniai, dokumentai, senieji leidiniai, grafikos darbai, žemėlapiai, gobelenai bei kiti tekstilės kūriniai, aprangos elementai, auksakalystės bei kiti juvelyrikos dirbiniai, medaliai, ginklai ir šarvai, stiklo dirbiniai, spaudai, skulptūros bei kiti kūriniai iš akmens, keramikos dirbiniai, bažnytiniai reikmenys, kitos su Radvilų gimine siejamos relikvijos. Leidinyje nurodoma pagrindinė informacija apie eksponatą ir jo užsakovą ar autorių, pateikiamas kiekvienos vertybės bendras, kartais ir detalesnis vaizdas, išsamesnis aprašas.

Visi katalogo tekstai (straipsniai ir parodos eksponatų aprašai) skelbiami lietuvių ir anglų kalbomis.

Katalogo sudarytojai: pirmos knygos: Vydas Dolinskas, Gintarė Džiaugytė, Rita Lelekauskaitė; antros knygos: Gintarė Džiaugytė, Rita Lelekauskaitė

Tekstų autoriai: pirmos knygos: Alma Braziūnienė, Paulius Bugys, Šviesė Čepliauskaitė, Vydas Dolinskas, Eimantas Gudas, Jolanta Karpavičienė, Jūratė Kiaupienė, Nelė Kostinienė, Ieva Kuizinienė, Rita Lelekauskaitė, Ingė Lukšaitė, Przemysławas Mrozowskis, Rimvydas Petrauskas, Virgilijus Pugačiauskas, Motiejus Radvila, Raimonda Ragauskienė, Agnė Railaitė-Bardė, Valdas Rakutis, Gintautas Sliesoriūnas, Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, Jūratė Trilupaitienė; antros knygos: Vydas Dolinskas, Gintarė Džiaugytė, Rita Lelekauskaitė, Motiejus Radvila

Antros knygos kataloginių aprašų autoriai: Dalius Avižinis, Dalia Bikauskienė, Paulius Bugys, Rima Dirsytė, Vydas Dolinskas, Gintarė Džiaugytė, Eimantas Gudas, Andrius Jurkevičius, Valentina Karpova-Čelkienė, Irena Katilienė, Oksana Kozinkevič (Оксана Козинкевич), Ieva Kuizinienė, Rita Lelekauskaitė, Rasa Leonavičiūtė-Gecevičienė, Ona Mažeikienė, Daiva Narbutienė, Svetlana Prokopjeva (Святлана Пракоп’ева) , Violeta Radvilienė, Aušra Rinkūnaitė, Andrzejus Rzempołuchas, Gintautas Striška, Ėrika Striškienė, Dalia Tarandaitė, Karolis Tumelis, Birutė Verbiejūtė, Eglė ZaveckienėKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie " Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas (su dėžute ir genealoginiu medžiu)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Biografijos ir autobiografijos

pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą " Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas (su dėžute ir genealoginiu medžiu)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos " Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas (su dėžute ir genealoginiu medžiu)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos " Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas (su dėžute ir genealoginiu medžiu)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą " Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas (su dėžute ir genealoginiu medžiu)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su " Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas (su dėžute ir genealoginiu medžiu)" perkama kartu