Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

„Princesės dienoraštis“ – smagi knygų serija jaunimui apie niujorkietę Miją Termopolis, kuri netikėtai sužino, kad yra mažos šalies princesė. Knygų autorė – Meg Cabot.

Serijos „Princesės dienoraštis“ visos knygos apima vienuolika dalių. Lietuvoje išleistos aštuonios.

Princesės dienoraštis knygos

Rasta: 3

Rasta: 3

Pirmoje dalyje Mija paauglė, o paskutinėse jai jau gerokai virš dvidešimt metų.

Istorija prasideda romane „Princesės dienoraštis“. Pagrindinė knygos veikėja Mija Termopolis yra paprasta Niujorko paauglė. Kiekvieną dieną ji eina į mokyklą, kurioje sunku pritapti, yra įsimylėjusi vaikiną, kuris jos nepastebi, turi geriausią draugę ir gyvena tik su menininke mama. Per vasaros atostogas ji dažniausiai susitinka su labai turtingu tėčiu, gyvenančiu Europoje.

Vieną dieną tėtis ją pribloškia žinia, kad yra Genovijos kunigaikštis, o Mija – vienintelė sostinės įpėdinė. Mergaitė per naktį tampa žinoma ir populiari, o ją užgriūna pareigų ir pasirinkimo našta. Knyga parašyta dienoraščio stiliumi.

Antroji knygų serijos dalis – „Princesė rampos šviesoje“. Mijos gyvenimas pasunkėjo. Močiutė ją moko karališkųjų pareigų, žiniasklaida reikalauja dėmesio, o draugai jaučiasi apleisti. Lyg to negana, mama įsimyli mokytoją ir tenka ruoštis vestuvėms.

Trečioji knyga – „Įsimylėjusi princesė“. Naujai iškepta princesė ruošiasi egzaminams, susitikimui su Genovijos žmonėmis ir pergyvena dėl to, kad neturi su kuo eiti į šventę.

Seriją tęsia ketvirtoji knyga „Princesė eina pareigas“. Mijos laukia nelengvas išbandymas – atostogos Genovijoje, kurioje jai teks imtis karališkųjų pareigų bei kapstytis iš meilės trikampių.

Penktoji ciklo dalis – „Princesė rausva suknele“. Ak tos jaunuolių intrigos! Mija baigia mokslo metus ir ruošiasi pokyliui, tačiau jos mylimas berniukas nenori eiti kartu, o ir visos išleistuvės dėl restoranų darbuotojų streiko pakibo ant plauko!

Šeštasis romanas – „Princesė, kuri mokosi“. Vėl susitinkame su Mija, kuriai teks spręsti tiek kasdienines, tiek karališkas problemas.

Septinta knyga – „Princesė vakarėlyje“. Močiutė kišasi į Mijos gyvenimą, mokinių taryboje nesiseka, o santykiai su vaikinu vis dar keblūs...

Aštuntoji knygų serijos dalis „Princesė ant bedugnės krašto“. Princesės mylimasis išvažiuoja į Japoniją, o Mija jam ruošiasi atiduoti savo brangiausią turtą… Ar vaikinas tai įvertins?

Princesės istorija sulaukė milžiniško populiarumo. 2001-ais metais kino studija „Walt Disney Pictures“ dienoraščius ekranizavo. Genovijos princesę vaidino žavioji Anne Hathaway. Sudomino? Kviečiame knygas įsigyti internetu!