Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Norvegų rašytojos Herbjorg Wassmo trilogija „Tora“ – tai jaudinanti knygų serija suaugusiems apie vienišą mergaitę, „vokiečio pavainikę“, gyvenančią skurdžioje ir nuošalioje žvejų bendruomenėje Norvegijos šiaurėje.

Tora knygos

Rasta: 4

Tora, 3 dalis. Beodis dangus | Herbjorg Wassmo
-35% su kodu: PATOGU
16,79 €
Kaina su kodu: 10,91 €
Turime sandėlyje
Tora, 2 dalis. Nebylus kambarys | Herbjorg Wassmo
-10% su kodu: PATOGU
14,29 €
Kaina su kodu: 12,86 €
Turime sandėlyje
Tora, 1 dalis. Namas su akla stiklo veranda | Herbjorg Wassmo
-10% su kodu: PATOGU
15,95 €
Kaina su kodu: 14,36 €
Turime sandėlyje
Rasta: 4

Nors šios knygų serijos romanuose gausu skaudžių, širdį veriančių temų, rašytoja Toros paveikslą vaizduoja gražų ir šviesų.


„Namas su akla stiklo veranda“ – pirmasis trilogijos „Tora“ romanas, kuris nukels į mažytę bendruomenę Norvegijos šiaurėje. Drauge su patėviu ir uždara, darbuose prapuolusia mama čia gyvena 11-metė Tora. Alkis, skurdūs drabužiai ir nepriteklius – tik nedidelė dalis rūpesčių, su kuriais susiduria Tora. Kur kas labiau ją skaudina nežinia dėl karo metais pradingusio tėčio, bendraamžių pašaipos ir bauginantis apsvaigusio patėvio prisilietimai.


„Nebylus kambarys“ – antroji „Toros“ trilogijos knyga, kuriame tęsiamas pasakojimas apie mergaitę Torą ir jai tenkančius išgyvenimus. Toros ir jos mamos Ingridos gyvenimas pasikeitė. Kol patėvis Henrikas kalėjime, mama ir dukra atranda glaudesnį tarpusavio ryšį. Tetos Rakelės ir dėdės Simono palaikoma Tora svajoja apie galimybę išvykti iš salos ir tęsti mokslus gimnazijoje Breilane. Viskas apsiverčia aukštyn kojomis, kai į salą grįžta bausmę atlikęs patėvis. Toros laukia kova su tamsos ir prievartos gaivalu.


Trečiojoje ir paskutinėje knygų serijos dalyje „Beodis dangus“ Toros taip trokšto ramaus gyvenimo nepalieka praeities demonai. Jauna mergina kenčia ne tik nuo fizinių, bet ir negyjančių dvasinių žaizdų. Iš kančios ir beprotybės liūno Torą gelbėja ir visomis išgalėmis antrą šansą gyventi savo gyvenimą stengiasi suteikti teta Rakelė. Tačiau kas Torai padės, kai tetos Rakelės nebebus?


Poetine humoro bei jaudinančios rimties nestokojančia kalba parašyta trilogija TORA sulaukė ne tik skaitytojų, bet ir kritikų pripažinimo. 1987 m. paskutinė knygų serijos „Beodis dangus“ buvo apdovanota Šiaurės šalių tarybos premija, o visos knygos išverstos į anglų, vokiečių, prancūzų ir italų kalbas.


1942 m. gimusi Herbjørg Wassmo Lietuvoje geriausiai žinoma kaip romanų „Dinos knyga“ (1989), „Laimės sūnus“ (1992) ir „Karnos kraitis“ (1997) autorė. Rašytoja taip pat parašė knygas „Septintas susitikimas“ (2000) ir „Stiklinė pieno“ (2006), kuriuos taip pat skaitytojai graibstyte graibstė knygynuose. Jos knygose herojams tenka susidurti su rūsčia realybe, skaudžiais likimo smūgiais ir ieškoti stiprybės savyje.