TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Ajahn Brahm dar žinomas kaip Ajahn Brahmavaṃso (g. 1951 m.

Ajahn Brahm knygos

Rasta: 2

Atverk savo širdies duris | Ajahn Brahm
-30% su kodu: KALĖDOS
23,36 €
Kaina su kodu: 16,35 €
Turime sandėlyje
Dramblys, kuris pamiršo laimę | Ajahn Brahm
  • Nauja knyga
-30% su kodu: KALĖDOS
15,22 €
Kaina su kodu: 10,65 €
Knygą turėsime: 2023-12-22
Rasta: 2

rugpjūčio 7 d.) – britų-australų theravados budistų vienuolis.


Šiuo metu Ajahn Brahm yra Bodinjanos vienuolyno Serpentine, Vakarų Australijoje, abatas; Viktorijos budistų draugijos dvasinis patarėjas; Pietų Australijos budistų draugijos dvasinis patarėjas; Budistų draugijos Singapūre dvasinis globėjas; Brahmo centro Singapūre globėjas; Anukampos bhikkhuni projekto Jungtinėje Karalystėje dvasinis patarėjas; Vakarų Australijos budistų draugijos (BSWA) dvasinis vadovas.

Ajahn Brahm tikrasis prigimtinis vardas yra Peter Betts. Jis gimė Londone ir buvo kilęs iš darbininkų klasės. Šeštojo dešimtmečio pabaigoje laimėjo stipendiją studijuoti teorinę fiziką Kembridžo universitete. 1960-ais metais baigęs studijas, vienerius metus dėstė matematiką Devono vidurinėje mokykloje, o paskui išvyko į Tailandą tapti vienuoliu.

Į vienuolius jis buvo įšventintas 23 metų, vėliau budistas dar devynerius metus studijavo ir mokėsi miško meditacijos tradicijos. Po šių metų jis buvo išsiųstas mokytojauti į Australiją.

Jis su bendraminčiais įsigijo žemės ir vienuoliai patys pradėjo vienuolyno statybas. Taip Ajahn Brahm  išmoko santechnikos ir mūrijimo darbų ir pats pastatė daugelį dabartinių pastatų. Šiandien šis vienuolynas buria didžiausią budistų bendruomenę Australijoje.

Ajahn Brahm skaitė paskaitas Azijoje ir Australijoje. Jis buvo pranešėjas Tarptautiniame budistų viršūnių susitikime Pnompenyje 2002-ais metais  ir trijose pasaulinėse konferencijose apie budizmą. Taip pat vienuolis skiria laiko ir dėmesio ligoniams ir mirštantiems, kaliniams ir sergantiems vėžiu, žmonėms, norintiems išmokti medituoti, kitiems vienuoliams.

Ajahn Brahm yra atvirai pasisakęs, kad palaiko tos pačios lyties asmenų santuokas. Vienuolis didžiuojasi galėjęs palaiminti tos pačios lyties asmenų porą Norvegijoje, ir pabrėžia, kad budizmo mokymas nediskriminuoja dėl seksualinės orientacijos.

Žymus budistų vienuolis parašė kelias knygas. Kviečiame internetu įsigyti ypač populiarų leidinį „Atverk savo širdies duris“. Pagrindinė kūrinio idėja, kad kelias į nušvitimą ir laimę gali būti grįstas juoku. Knygoje surinkta daugiau nei keturiasdešimt jaukių pasakojimų, kurie gydo nuo depresijos, įkvepia, priverčia sustoti, permąstyti įvairius dalykus bei, tiesiog, prajuokina.

Kita dėmesio verta knyga – „Dramblys, kuris pamiršo laimę“. Tai išminties ir geros nuotaikos pasakojimai kiekvienai dienai. Šie leidiniai rekomenduojami kiekvienam!