Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Akvilina Cicėnaitė (g. 1979 m. birželio 18 d., Vilnius) – lietuvių rašytoja, vertėja, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, taip pat tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY narė.

Gimė ir užaugo Vilniuje. Studijavo Vilniaus universitete, kur baigė lietuvių filologijos bakalauro ir literatūros teorijos magistro studijas.

Akvilina Cicėnaitė knygos

Rasta: 8

Jūrų žvaigždė, kuri ieškojo širdies | Akvilina Cicėnaitė
-60% su kodu: PATOGU
12,94 €
Kaina su kodu: 5,18 €
Turime sandėlyje
Tylos istorija | Akvilina Cicėnaitė
-28% su kodu: PATOGU
17,91 €
Kaina su kodu: 12,89 €
Turime sandėlyje
Niujorko respublika | Akvilina Cicėnaitė
-60% su kodu: PATOGU
13,23 €
Kaina su kodu: 5,29 €
Turime sandėlyje
Anglų kalbos žodynas | Akvilina Cicėnaitė
-28% su kodu: PATOGU
16,79 €
Kaina su kodu: 12,09 €
Turime sandėlyje
Rasta: 8

Vėliau Naujosios Zelandijos Velingtono Viktorijos universitete tęsė doktorantūros studijas ir apgynė religijotyros daktaro disertaciją.

Parašė devynias knygas. Iš jų  - šeši romanai paaugliams: „Viskas apie mano šeimą“, „Mano tėtis ir kiti nesusipratimai“, „Kengūrų slėnio paslaptis“, „Raudonosios uolos prakeikimas“, „Niujorko respublika“ (laimėjo IBBY Lietuvos skyriaus premiją už geriausią realistinės prozos kūrinį.), „Kad mane pamatytum“.

Geriausiai žinoma, jau antrojo leidimo sulaukusi, knyga paaugliams „Niujorko respublika“ pasakoja apie dvi seseris, du brolius, jų draugus, pirmąją meilę, Vilnių ir pirmuosius nepriklausomybės metus.

Suaugusiems skirtos dvi knygos. 2022 m. išleistas bei Jurgos Ivanauskaitės premiją pelnęs romanas „Anglų kalbos žodynas“. Ši knyga išrinkta geriausia Metų knyga prozos suaugusiesiems kategorijoje ir  portalo 15min.lt geriausia lietuvių autorių Metų knyga, be to ji pateko į LLTI sudaromą kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. Tai pasakojimas apie praeitį, apie emigraciją ir gyvenimą svetur, apie savasties, namų ir savosios atminties paieškas.

2023 m. pasirodė romanas „Tylos istorija“, pasakojantis vienos šeimos ir keturių jos moterų šimtmečio istoriją.  


Akvilina Cicėnaitė publikuoja straipsnius spaudoje. Išleido straipsnių rinkinį „Apie nostalgiškas, nomadiškas ir nebaigtines tapatybes (esė) // Tautos paraštės ir nepatogūs pilietiškumai“.

Neseniai pasirodė mažiesiems skaitytojams - nuo 5 iki 9 metų - skirta Akvilinos Cicėnaitės knyga „Jūrų žvaigždė, kuri ieškojo širdies“. Knyga pasakoja apie gerumą, draugystę ir... ekologiją. Knygą iliustravo animacinio kino režisierė ir iliustratorė Reda Bartkutė-Tomingas

Rašytoja gyvena ir kuria Australijoje, Sidnėjuje.