NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Aleksandras Makejevas (g. 1976 m. liepos 13 d., Trakai) – lietuvių muzikantas, dainų ir muzikos kūrėjas, rašytojas.

Aleksandro Makejevo šeimoje muzikantų nerasime – vienintelis jo saitas su muzika tėra tai, kad vieno iš jo senelių pavardė Čaikovskis. Atlikėjo tėvai išsiskyrė kai jam buvo ketveri.

Aleksandras Makejevas knygos

Rasta: 10

Feliksas | Aleksandras Makejevas
-10% su kodu: PATOGU
6,69 €
Kaina su kodu: 6,02 €
Turime sandėlyje
Tara Hurangu Nagi, arba Neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose | Aleksandras Makejevas
-10% su kodu: PATOGU
6,69 €
Kaina su kodu: 6,02 €
Turime sandėlyje
Terminatorius, arba Jaunystės pankrokas | Aleksandras Makejevas
-10% su kodu: PATOGU
6,99 €
Kaina su kodu: 6,29 €
Turime sandėlyje
Trys ministrai, dvi kelionės | Aleksandras Makejevas
-10% su kodu: PATOGU
7,49 €
Kaina su kodu: 6,74 €
Turime sandėlyje
Švediškas gimtadienis | Aleksandras Makejevas
-10% su kodu: PATOGU
7,99 €
Kaina su kodu: 7,19 €
Turime sandėlyje
Messenger - call - passenger. Nuo A iki B | Aleksandras Makejevas
-10% su kodu: PATOGU
6,79 €
Kaina su kodu: 6,11 €
Turime sandėlyje
Rasta: 10

Atlikėjas prisimena, jog jo tėvas, dėdės ir seneliai dirbo jėgos struktūrose, tačiau pacifistinių pažiūrų Aleksandro tokia karjeros perspektyva neviliojo ir vaikinas net netarnavo kariuomenėje. Besimokydamas vidurinėje mokykloje jis nelankė ir muzikos mokyklos – savamoksliui Aleksandrui kūrybinę sėkmę garantavo jo įžvalgumas ir talentas.

Muzikinė Aleksandro Makejevo karjera prasidėjo anksti. Vos keturiolikos jis jau grojo grupėje „Šiukšliadėžė“ ir su bičiuliu įrašė neoficialų albumą. Vėliau grojo pankroko grupėje „Moraliniai valkatos“, su kuria pogrindyje išleido tris albumus. Dar keliuose kolektyvuose grojęs ir dainavęs Aleksandras naujojo tūkstantmečio išvakarėse ryžosi pradėti solinę karjerą. 2001 m., padedamas prodiuserio Justo Mamontovo, Makejevas išleido pirmąjį solinį albumą.

Aleksandras Makejevas sako kuriąs dainas apie Lietuvą ir jos visuomenę – satyrinio pobūdžio kūriniai gimsta stebint aplinką, kurioje atlikėjas gyvena. Jo kūryboje dominuoja meilės, mirties, karo ir kriminalinės temos, į kurias atlikėjas dažniausiai žvelgia ir šiek tiek ironiškai, ir šiek tiek sarkastiškai, o dažnai įvykius ir personažus mėgsta šaržuoti. Kita vertus, tarp jo kūrinių netrūksta ir lyrikos – viena iš jo dainų buvo pasirinkta populiariajam televizijos serialui „Nekviesta meilė“. Taip pat atlikėjas sukūrė garso takelį serialui „Garbės kuopa“. Jo rašytas dainas atliko Jurga Šeduikytė, grupė „69 danguje“ ir kiti.

Kelis pastaruosius metus viešajame gyvenime aktyviai nedalyvaujantis Aleksandras Makejevas veltui laiko neleido – atlikėjas išbandė save ne tik dainų tekstų, bet ir grožinės literatūros kūryboje. 2017 m. pasirodė jo apysaka „Švediškas gimtadienis“, vėliau autobiografinė apysaka „Terminatorius“ bei pasaka vaikams „Tara Hurangu Nagi“. Autorius teigia esąs atsidavęs skaitytojas – vienu metu skaito net keletą knygų. Jį labiausiai žavi Kurto Voneguto, Stanislovo Lemo, Michailo Bulgakovo, brolių Strugackių ir daugybės kitų autorių kūryba.
Su būsima žmona Jurgita Aleksandras susipažino dar mokydamasis mokykloje. Oficialiai jiedu susituokė 2005 m., pora augina dukrą ir sūnų. Laisvalaikiu Aleksandras Makejevas mėgsta ne tik skaityti, bet ir žvejoti.